Atgriezties pie raksta

Muzeju naktī Ogres muzejs aicina izzināt kosmosu

20.maijā visa Eiropa atzīmēs Muzeju nakti, un arī Ogrē tā tiks sagaidīta gana aizraujoši. Šogad muzeju vienojošais sauklis Muzeju nakts tēmai ir Eduarda Veidenbauma vārdi: "Laiks ātrāki steidzas kā vagona rats".

Laiks ir relatīvs jēdziens un izdzēst tā robežas, uzburot sapņus, pietuvojoties zvaigznēm, aizmirstot par ikdienību Muzeju naktī aicina Ogres Vēstures un mākslas muzejs.


Laidīsimies debesīs ar papīra lidmašīnām, palielinājumā skatīsim Ogres apkārtni, gatavosim ziloņa zobu pastu un darīsim vēl citas, laika mērvienībā neiekļaujamas lietas. Būs gan dūmi, gan lietus, ledus un citi pārsteigumi!


Uzzināsim, kādēļ Mēness pie horizonta mēdz būt dzeltens, par ko vēsta sarkana Saule, kad jāmedī kāvi un kur rodas sudrabainie mākoņi. Cik droši ir dzīvot uz Zemes, vai mums ir jābaidās no asteroīdiem un komētām.


Noskaidrosim, kur jādodas meklēt meteorītus, kādi tie ir un cik daudz akmeņu lido Zemes tuvumā. Varēs iepazīties ar dažiem slavenākajiem eksemplāriem arī personīgi, tātad - meteorītus varēs arī aptaustīt.


Šogad Muzeju naktī aicināti piedalīties StarSpace no Suntažiem un zinātkāres centrs "Zinoo". 


Pasākumu noslēgs "Ansamblis Manta", alternatīvās mūzikas grupa, kurā apvienojušies bijušais "Hospitāļu ielas" līderis Edgars Šubrovskis un grupas "Gaujarts" solists Edgars Mākens, kā arī taustiņinstrumentālists Oskars Upenieks un Raitis Viļumovs. 2014. gadā grupa izdeva savu debijas albumu "Manta", kas saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais alternatīvās mūzikas albums. Šogad nācis klajā jaunais albums "Karaliene Anna".


Muzeju nakts programma Ogres Vēstures un mākslas muzejā


Kopā ar StarSpace observatoriju: 


21.00 – 00.30  Debess, zvaigžņu vērošana ar teleskopu 
21.00 – 22.30  Aizraujošs stāstījums par atmosfēras parādībām, zvaigznēm, planētām, asteroīdiem, meteorītiem, komētām. Lekciju vada Anna Gintere.


Zinātkāres centra "Zinoo" izzinošas aktivitātes  


Izstāde "Kosmoss ikdienā". Interaktīva, izglītojoša izstāde par kosmosa industrijas radīto tehnoloģiju pielietojumu ikdienā un kosmosa inovāciju ietekmi uz cilvēku dzīvi. Ceļojošā ekspozīcija tapusi sadarbojoties zinātkāres centram "Zinoo" un Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijai.


21.00 - 22.40  Raķešu gatavošanas darbnīca
22.40 - 23.40  Fizikas un ķīmijas eksperimentu šovs  


23.40 - 00.30  "Ansambļa Manta" koncerts.  


Uz tikšanos Ogrē! Ieeeja pasākumā bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/38674

2017. gada 19. maijā, 16:00, Kultūra un izglītība
Gunta Šmidre, Ogres Vēstures un mākslas muzeja informācijas speciāliste

Jaunākie komentāri

vladimirs putins • 2017. gada 14. maijā, 08:08
ja bil kosmose
gribulis • 2017. gada 13. maijā, 10:06
kaut kas tāds derētu biežāk kā reizi gadā

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet