Atgriezties pie raksta

Daugavas Lejteces novadu piedāvājums Muzeju naktī

20.maijā Latvijā norisināsies ikgadējā Muzeju nakts. Lai spētu orientēties plašajā Daugavas Lejteces piedāvājumā, ir izveidots pasākumu apkopojums, vēstī "daugava.travel".

19.maijā plkst.20 Ikšķiles vidusskolā būs rituāli, stāstnīcas, rotaļas, darbnīcas, prezentācijas, tikšanās, izstādes, pankūkas un saldējums. Plašāka informācija: ikskilesvidusskola.lv.


20.maijā plkst.20 Salaspilī, Daugavas muzejā, interesenti aicināti apmeklēt audiovizuālās instalācijas Daugavas muzeja parkā un ieklausīties laika ritumā Daugavas krastos. Mākslas instalācijas pilnībā varēs izbaudīt tikai ar tumsas iestāšanos, tāpēc apmeklētājiem, kuri ieradīsies jau plkst.19 būs iespēja piedalīties radošajā darbnīcā un kopīgiem spēkiem radīt vēl vienu īpašu instalāciju. Sīkāk: www.daugavasmuzejs.lv.


20.maijā no plkst.18–23 Stopiņos, "Krīvu" klēts muzejā, laika rata griešana – apstāšanās iespējama 12 pieturvietās. Cira kāta zupas vārīšana ugunskurā. Retro foto – senlaicīga stila bildēs varēs iemūžināt sevi ikviens, kurš to vēlēsies. "Krīvu" saimnieks atjaunojis kalēja smēdi un maizes krāsni. Lai pagaršotu krāsnī cepto plāceni jeb picu, apmeklētājiem vispirms vajadzēs samalt graudus senajās rokas dzirnavās, mīklu pašiem izrullēt un pēc savas gaumes to izveidot. Tad saimnieks krāsnī to izceps un pašveidotais gardais plācenis – jeb, kā mūsdienīgi to saka, – "pica" būs gatava! Lūgums – iepriekš pieteikties un omulībai ieteicams ņemt līdzi groziņu. Sīkāk: krivuklets.simplesite.com.


20.maijā no plkst.19 līdz 21.maija plkst.01 Baložu kūdras muzejdzelzceļā paredzēts izbrauciens ar šaursliežu vilcienu, iespēja aplūkot kūdras ieguves tehniku (traktorus, frēzes un citus kombainus) un šaursliežu dzelzceļu ritošo sastāvu, tajā skaitā autentisku kūdras strādnieku lauka virtuvi – ēdnīcas vagonu. Iespēja iepazīt laika ritējumu kūdras ieguvē Baložos – no fabrikas uzbūves 1947.gadā un ieguves ar roku darbu līdz pat mūsdienām, kuru uzticīgi ir pavadījusi šaursliežu dzelzceļa vagonešu un vagonu ratu steiga pa mazajām purva sliedītēm. Brauciena sākums – Baložos, Bērzu ielas galā, 175m no krustojuma ar Dārzu ielu, vilciens kursēs apmēram reizi 15 minūtēs, izbrauciens par ziedojumiem. UZMANĪBU: sliktu laikapstākļu, kā arī mitra laika gadījumā, pasākums nenotiks, jo daļa no tā notiek uz kūdras klājuma. Lielgabarīta kūdras tehnikas apskate tikai dienas gaišajā laikā. Sīkāk: www.kudrasbanitis.lv un www.bdklubs.lv.


20.maijā no plkst.19 līdz 21.maija plkst.01 Ķekavas novadpētniecības muzejā radoša aktivitāte: sastādi gadskārtu kalendāru. Ķekavas Mākslas skolas interaktīva spēle "Iegriežot laika ratu". Dokumentālā filma "To atceras tikai vilcieni". Režisors: Jānis Putniņš. Filma veidota no Rīgas kinostudijas spēlfilmu fragmentiem, kuros vienojošais elements ir vilciens. "Mūzika cauri laikiem". Spēlē pūtēju orķestris "Auseklītis". Vadītājs: H.Bārzdiņš. Ķekavas Jaunatnes iniciatīvu centra akcija "Seno māju dzīves stāsti". Dokumentālā filma "To atceras tikai vilcieni". Sīkāk: www.parkulturu.lv.


20.maijā no plkst.09–22 Baldones muzejā oientēšanās sacensības pa Baldones vēsturiskajām vietām: viedorientēšanās. Izmantojot mobilo aplikāciju "Actionbound", jāatrod vēsturiskais objekts un jāizpilda norādītais uzdevums. Aplikācija būs izmantojama jau agri no rīta, lai tie, kuri vēlas izpildīt šos uzdevumus, varētu paspēt arī uz veloorientēšanās sacensībām. Veloorientēšanās sacensības pa Baldones vēsturiskajām vietām. Ar velosipēdiem tiek izbraukts konkrēts maršruts pa Baldones vēsturiskajām vietām. Muzeju nakts atklāšanas pasākums. Baldones muzeja atklāšana, orientēšanās sacensību apbalvošana. Baldones amatierteātra "Sudraba nagla" uzvedums "Baldones skaistumkaraliene". Uzveduma pamatā – reāls notikums, kas aprakstīts arī A.Dziļuma romānā "Vienas vasaras zieds". Baldones muzeja ekspozīcijas "Vēsture rītdienai" apskate. Sīkāk: www.baldone.lv.


20.maijā no plkst.21 līdz pusnaktij Ogres Vēstures un mākslas muzejā kopā ar "StarSpace" observatoriju: aizraujoši stāsti par zvaigznēm, planētām, "citplanētiešiem". Zvaigžņu vērošana ar teleskopu. Zinātnes centra "Zinoo" izzinošas aktivitātes: raķešu gatavošanas darbnīca. Eksperimentu šovs. Izstāde "Kosmoss ikdienā". Muzikāls priekšnesums. Sīkāk: www.visitogre.lv/lv.


20.maijā no plkst.19–23 Ciemupes novadpētniecības istabā galda spēļu vakars lielajā zālē kopā ar "BRAIN GAMES". "Laiks un upe plūst": Daugava ciemupiešu foto projekcijās mazajā zālē. "Laika vērpšana" novadpētniecības istabā. Foto stūrītis mazajā zālē "Laika rats". Sīkāk: www.visitogre.lv/lv.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/38695

2017. gada 16. maijā, 09:31, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet