Atgriezties pie raksta

Piektdien Ogrē labdarības koncerts Nikolaja Moisējeva piemiņai

19.maijā plkst.19 Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Lielajā zālē norisināsies labdarības koncerts dienas centra "Saime" ilggadējā muzikālā vadītāja Nikolaja Moisējeva piemiņai, informē ONKC Attīstības plānošanas un projektu nodaļas vadītāja Dace Tribocka.

"Ja mana izvēle kļūst kādam iespēja, nešaubies, tā ir īstā!" Nikolaja Moisējeva dzīves vainags ir viņa izvēlē kalpot nevis šīs pasaules varenajiem, bet šīs pasaules mazajiem. Kalpot, radot iespēju citiem. 2016.gada 24.oktobrī stāja pukstēt Nikolaja sirds un tālāko ceļu jau viņš turpina bez mums.


Nikolajs dienas centra "Saime" muzikālo dzīvi vadīja sešu gadu garumā. Mūziķis ar lielu dzīves pieredzi un pareizu sirds attieksmi. 2011.gadā, pirmo reizi tiekoties dienas centrā, Nikolajs savu vēlmi muzicēt kopā ar "Saimes" ļaudīm raksturoja tā: "Pietiek manā dzīvē biznesa, kura dēļ septiņi gadi bija jāatstrādā parādi Īrijā. Pietiek vergot lietām, bet sirdī ilgoties un ciest. Tagad es vēlos dzīvot mūzikai".


Līdzekļu trūkuma dēļ, kā arī neatbilstot birokrātiskajam standartam, Nikolajs radošajās darbnīcās darbojās kā brīvprātīgais darbinieks. Viņa ieguldījuma novērtējums izmērāms dalībnieku lielajā interesē un aktīvajā līdzdalībā gan dienas centra rīkotajos pasākumos, gan Ogres radošajā dzīvē. Labdarības pasākumi "Iespēja", nometnes, festivāli, kā arī svētki dienas centrā notiek dzīvās mūzikas pavadījumā. Nikolajs ir spējis iesaistīt un apvienot aizrautīgā muzicēšanā ne tikai dienas centra klientus, bet arī jauniešus, bērnus no ģimenes atbalsta dienas centra, kā arī vecākās paaudzes mūziķus. 


Nikolaja mudināti pēc 30 gadu pauzes, atkal tiekas sirmi vīri gariem matiem, kuri kādreiz jaunībā kopā muzicējuši, un izveido grupu "Music Rent" (Nikolajs Moisejevs ģitāra vokāls, Oļegs Upenieks bungas, Viktors Soročins bass, Sandis Grauzs ģitāra, Normunds Krastiņš taustiņš, trompete, un vokāls). 


Dienas centrā nepastāv valodas barjeras: "Es runāju, lai mani saprastu citi, nevis es runāšu tikai savā valodā un citiem mani jāsaprot". Izdziedāties var arī krievu un angļu valodās. Nikolaja iesāktais paver iespēju dažādu sociālo grupu mijiedarbībai caur kopīgu aizrautīgu darīšanu. Šī aizrautība vieno, tā ātrajiem liek pagaidīt lēnos un skaļajiem ieklausīties klusajos. Gan brīvprātīgajiem jauniešiem, gan senioriem, gan cilvēkiem ar invaliditāti tā ir iespēja izbaudīt procesu ceļā uz mērķi un nosvinēt sasniegto.


Ir būts uz neskaitāmām skatuvēm, izdziedāts simtiem dziesmu kopā ar slavenībām un pavisam nezināmiem mūziķiem un visus saistīja viens ceļš – mūzika. Ir noslēdzies šis ceļa posms Nikolaja dzīvē un mēs, kas kādu brīdi esam gājuši kopā ar viņu, vēlamies pateikt paldies un kārtīgi nosvinēt MŪSU KOPĀBŪŠANU.


Ja arī tu vēlies izteikt savu pateicību, atnāc uz koncertu! Uz skatuves satiksies mūziķi, kuri muzicējuši kopā ar Nikolaju Moisējevu: grupas MELOSS, MELNĀ ARONIJA, AK-10 V.I.A., TRIKOTĀŽAS KOMBINĀTS, 43.PTS V.I.A., METRONOMS, SMAGĀS MEHANIZĀCIJAS V.I.A., MUSICRENT, Ogres KUK, restorāna OGRĪTE V.I.A., pūtēju orķestris HORIZONTS.


Īpašie viesi – Aivars Lūsis, Harijs Zariņš, Oļegs Upenieks, Viktors Fedosejevs, Armands Cālītis, dienas centra "Saime" radošā apvienība, "Useful", "Strikc" un "TheSixTies", Ilze Skarbule un Dāvis Matskins.


Biļetes: EUR 3; nopērkamas www.biļesuparadize.lv un ONKC kasēs.


Biļešu ieņēmumi tiks ziedoti mūzikas instrumentu iegādei dienas centram "Saime".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/38718

2017. gada 18. maijā, 11:44, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Valda • 2017. gada 19. maijā, 00:07
vājag Nikolajam uztādit kapos skaistu pieminekļi,lai nauda tur iet.
Māris • 2017. gada 18. maijā, 16:47
Cepuri nost Nikolajam un dienas centram "Saime"! Prieks un lepnums par cilvēkiem, kuri sniedz palīdzību tiem, kuriem tā patiesi vajadzīga. Lai veicās šajā svētīgajā darbā!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet