Atgriezties pie raksta

Kantrīmūzikas festivālā Ogrē uzstāsies arī mākslinieki no Lietuvas un ASV

No 30.jūnija līdz 1.jūlijam uz Ogres salas norisināsies jau otrais kantrīmūzikas festivāls.

30.jūnijā
19.00  Klaidonis
20.00  Sestā Jūdze
21.00  Katja Kaye (Vācija) un Juke Box
22.30  Ckick’N’Band (Igaunija)


01.jūlijā
11.30 Line Dance mēģinājumi
17.00 Line Dance mācību stunda ar Baibu Bierni
18.00 Hanna & McEuen Tribute, Alvita (Lietuva), Jauna Diena
19.00 Tequila Band
20.00 Creedence Tribute (Lietuva)
21.00 Latvian Blues Band
22.00 Modern Earl (ASV)


Plašāka informācija par festivālu un biļešu iegādi ŠEIT.


Šīs vasaras Ogres kantrīmūzikas festivālā "Country Island" ar programmu "Hanna & McEuen Tribute" piedalīsies Alvita un Viktors Timašovas no Lietuvas un grupa "Jauna Diena" no Latvijas.


Šādi "tribute" varianti jau zināmi vismaz gadus desmit, bet, kas ir šie, daudziem, iespējams, nezināmie vārdi?


2005.gadā ASV nāca klajā albums, kuru ierakstīja Džeims Hanna un Džonotans Makīeins. Abi jau bija pazīstami kā studijas mākslinieki ar lielu koncertu pieredzi, vēl lielāku atpazīstamību sekmēja tas, ka abi bija slavenās grupas “Nitty Gritty Dirt Band” dibinātāju atvases.


Bērni  jau kopš astoņu gadus vecuma regulāri  bija klāt visās NTDB turnejās  un pilnībā iepazina muzikantu skarbo dzīvi: biežos pārlidojumus un dzīvošanu ne vienmēr komfortablos apstākļos. Toties viss redzētais un piedzīvotais abiem jauniešiem deva pilnīgu priekšstatu par muzikantu  dzīvi. Abi ātri apguva ģitāras spēli, kā arī citus instrumentus, un jau 14 gadu vecumā izveidoja savu grupu "The Lovelands"; viņi sāka uzstāties koledžu ballītēs un klubos.


Ilgstošā ceļošana pa Ameriku bija devusi iespēju iepazīties ar daudziem slaveniem tā laika muziķiem kā Džoniju Kešu, Veilonu Dženingu, Čārlzu Danielu un Bilu Monro, kurš divpadsmitgadīgajam Džonotanam uzdāvināja savu "Stratocaster" ģitāru.


Katram bija savi elki, no kuriem smēlās iedvesmu un centās tos atdarināt. Tā, piemēram, Džonotanam tādi bija "Everly Brothers" un "Mavericks", bet Džeimsam – Alberts Kings un Džimijs Henrikss. Par īstu kantrī to nevarēja nosaukt. Bija vēl divi "gaisa jaucēji", proti, grupas "Supertramp" bundzinieka dēls Tonijs Šībenbergs un pasaulslavenā roka ģitārista Laiena Rusela dēls Tedijs. Abi puiši visiem spēkiem mēģināja ievirzīt kolēģus rokmūzikā; viņi izdeva albumu, bet tas lielu atsaucību neguva.


"The Lovelands" vēl kādu brīdi pastāvēja, bet tad Džonotanam radās iespēja pievienoties grupai "Maverics", kā asistentam. 2000.gadā, kad "Maverics" izjuka un tās līderis Rauls Malo sāka savu solokarjeru, viņš pieaicināja jaunekli un deva iepēju savā pirmajā solo albumā "Today" ierakstīt piecus skaņdarbus. Līdzīgi klājās arī Džeimsam, kura ceļi krustojās ar Geriju Elenu.


Kā tagad uzsver paši mūziķi, gandrīz nejauši viņi atkal satikās 2002.gadā, un nu jau bez roka "speciālistiem" sāka veidot savu jauno grupu. Jāpiebilst, ka ļoti liels atbalsts tika saņemts no vecākiem, kuri savās turneju gaitās labrāt ļāva vaļu kārtīgi izspēlēties kā "iesildošajiem" un, nedaudz ironizējot, tos pieteica kā "Itty Bitty Dirt Band".


2005.gada rudenī iznāca albums bez nosaukuma – vienkārši – "Hanna & McEuen". Tas radīja milzīgu ažiotāžu un, kā atzīmēja CMT žurnālists Toms Brūks, "bija kā "svaigas asinis" kantrīmūzikā un uzrunāja  jauno paaudzi".


 Pirmais singls "Something Like A Broken Heart" uzleca "Billboard" tabulā uz 38.vietu, bet tam sekojošais "Ocean", īpaši pateicoties videoklipam, kļuva par vienu no gada veiksmīgākajām kompozīcijām. Puišiem tas šobrīd ir vienīgais kopīgais projekts. Tagad viņi atgriezušies atpakaļ pie savām grupām: Džems pie Gerija Eilana un Džonotans – pie Raula, kurš atkal atjaunojis savu "The Mavericks". Kāda būs viņu nākotne, to pagaidām puiši neizpauž. Šodien joprojām varam klausīties šo lielisko albumu, kurā skan visas 12 dziesmas, kas radījuši iedvesmu daudziem "tribute" projektiem.


Viktors Timašovs (56), Klaipēdas J.Kačinskas mūzikas skolas pasniedzējs, ilggadējs grupas "Vixva" vadītājs, sarunā stāsta: "Mana meita Alvita (24) bija redzējusi dziesmas "Ocean" videoklipu MTV TV un ar savu enerģiju mēģināja mani pārliecināt, ka esot atradusi tieši to, ko viņiem vajagot. Atzīšos: mana meita ir maksimāliste, kas labi orientējas mūzikā un šogad absolvēs vijoles klasi Viļņas Konservatorijas maģistratūrā. Viņai  ir absolūtā dzirde un viņa vienmēr atrod ko jaunu un progresīvu. Iegādājāmies šo albumu un reāli pārliecinājāmies, ka tas ir ģeniāls. Bijām gatavi tūlīt ķerties klāt šim projektam, taču uzreiz saskārāmies ar problēmu: visos iepriekš zināmajos duetos bija vīriešu balsis... Alvita pārliecināja, ka var šādu duetu izveidot ar sieviešu vokālu. Viņa bija noskatījusi mūsu Kristīni no grupas "Jauna Diena" un mani pārliecināja ka tembrāli viss būšot kārtībā. Man izdevās uzrunāt Kristīni, kā arī grupas līderi Jāni Veikšānu, un sākām strādāt. Jāatzīstas, ka nebija viegli, jo pavadījums ir piesātināts un gana sarežģīts. Ir arī daudz nianšu, kuras jāizprot ne tikai taustiņistumentālistam un ģitāristam, bet arī bundziniekam. Te nevar vienkārši sist bungas, te tās ir jāizspēlē..." tā saka Viktoras Timašovas, kurš pats koncertā sēdīsies pie taustiņiem.


Piebildīsim, ka pērn augustā Visagino kantrīfestivālā notika šā projekta pirmatskaņojums. Tagad būs iespējams to dzirdēt Ogrē jau 1.jūlijā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/38723

2017. gada 18. maijā, 12:44, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ogrēniete • 2017. gada 19. maijā, 21:18
Kāpēc pasākums saliņā,mums taču lieliska estr;ade pat laipa uzcelta pāri Ogres upei pasākumu apmeklēšanai.Pašvaldība domā par tautu.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet