Atgriezties pie raksta

Suntažos muzicēs "Autobuss debesīs"

11.augustā plkst.20.00 Suntažu estrādē notiks grupas "Autobuss debesīs" koncerts.

"Autobuss debesīs" ir viena no 21. gadsimta sākuma populārākajām latviešu grupām, kura nemainīgi ieņem nozīmīgu vietu Latvijas mūzikas vidē arī šobrīd. 


Kolektīvs radās 1998.gadā, kad bijušie skolas biedri Marts Kristiāns Kalniņš un Emīls Zilberts nolēma īstenot sen lolotu sapni un nodibināja grupu, kuras repertuāra pamatā galvenokārt ir Imanta Kalniņa mūzika – gan populārākās dziesmas no dažādiem komponista daiļrades posmiem, gan speciāli sacerējumi tieši šim izpildītāju sastāvam. 


Laikā no grupas dibināšanas līdz 2007.gadam "Autobuss debesīs" izdeva septiņus mūzikas albumus: "Viņa pastarā diena" (1999), "Logs puspavērts" (2001), "Domā par mani" un anglisko versiju "Think of Me" (2002), "...taureņiem, kaijām un spārēm" (2004), "Par tavām kurpju šņorēm" (2007) un "Imanta Kalniņa Dziesmu spēles" (2007). 


Grupa "Autobuss debesīs" aktīvi koncertējusi visā Latvijā, piedalījusies dažādos liela mēroga festivālos un valstiski nozīmīgos pasākumos. Kolektīvs vairākkārt uzstājies arī ārpus Latvijas robežām – Somijā, Vācijā un ASV. 


Grupas panākumu klāstā ir vairāki desmiti dažādu Latvijas mūzikas balvu, pirmās vietas radiostaciju topos, bet galvenais – nerimstošs klausītāju atbalsts jau vairāk nekā 15 gadu garumā. 


Grupas sastāvs: Marts Kristiāns Kalniņš (balss, taustiņinstrumenti), Emīls Zilberts (sitamie instrumenti), Armands Treilihs (bass), Kārlis Auzāns (ģitāra, čells), Andris Dzenis (ģitāra).


Biļetes var iegādāties norises vietā stundu pirms koncerta, kā arī "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/39377

2017. gada 8. augustā, 11:06, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet