Atgriezties pie raksta

Dzejas dienas Ogrē sākas Mālkalnes prospektā Foto

Piektdienas pēcpusdienā Mālkalnes prospekta skvērā skanēja dzeja un dziesmas, ieskandinot Dzejas dienas Ogres novadā.

"Ogres Centrālās bibliotēkas bibliobuss Dzejas dienās ir pārvērties par Dzejas busu un dodas ceļojumā pie dzejas cienītājiem. Mālkalnes prospekts ir pirmā Dzejas busa pietura. Šo vietu Dzejas dienu pasākumam izvēlējāmies tāpēc, ka te ir jauns, skaists skvērs, kur ikdienā uzturas daudz cilvēku. Ja ļaudīm te patīk pulcēties, tad kāpēc, lai viņi šajā vietā nevēlētos paklausīties dzeju," sacīja Ogres Centrālās bibliotēkas direktora vietniece Aija Žilvinska.  


Sveicinot klātesošos no Ogres novada literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" vadītājas Ilgas Rēdmanes, kura nevarēja būt klāt pasākumā, A.Žilvinska nolasīja dzejoli "Labestība" no I.Rēdmanes dzeju krājuma "No šūplādes dziļumiem."


Vispirms  dialogu ar klausītājiem dzejas valodā uzsāka "Sirdsdomas" autori, kuri lasīja savu vai arī citu autoru dzeju. Savukārt turpinājumā varēja lasīt dzeju ikviens, kurš vien to vēlējās. Šoreiz pasākumā nebija mikrofona, varbūt tieši tāpēc dzeja izskanēja intīmākā atmosfērā - no sirds uz sirdi.


Kā portālam "OgreNet.lv" atklāja apvienības "Sirdsdoma" dalībnieks Ronalds Logins, kurš pasākumā spēlēja ģitāru un dziedāja, Dzejas dienu pasākumam viņš neesot sagatavojis īpašu programmu, bet dziedāšot to, kas "uz sirds".  Arī ogrēniešiem Dzejas dienās Ronalds novēl sekot savai sirdij… 


Jau šovakar Dzejas buss paviesosies Ķeipenē, kur norisināsies dzejas pasākums "Sirds uz perona", bet jau rīt to varēs sastapt Ogrē – Dzejas dienu pasākumā bijušās sanatorijas teritorijā Gaismas prospektā, kur no plkst. 14.00 būs iespēja tikties ar dzejnieci Inesi Zanderi. Šajā laikā būs iespēja apmeklēt arī Ogres Centrālās bibliotēkas bibliobusu, kurā varēs apskatīt Ineses Zanderes grāmatu izstādi.


Ar Ineses Zanderes daiļradei veltīto izstādi interesenti varēja iepazīties arī pasākumu laikā Mālkalnes prospektā un Ķeipenē. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/39630

2017. gada 8. septembrī, 20:14, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Jānis • 2017. gada 12. septembrī, 12:25
Vai krievu valodā?
kola • 2017. gada 12. septembrī, 09:02
šoreiz ogrenetam smukas bildes, garā stroķa iegāde acīm redzami atmaksajas :)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet