Atgriezties pie raksta

Bibliotēkā notiks asociācijai "Aspazija" veltīts pasākums

16. septembrī plkst.11.00 Ogres Centrālajā bibliotēkā notiks pasākums "Esi zinošs, esi radošs".

Pasākuma laikā notiks Latvijas Sieviešu invalīdu asociācijas "Aspazija" dalībnieču veidotās izstādes "Rožu krādziņas" atvēršana, radošā darbnīca, Aināra Bumbiera muzikāls sveiciens "Visskaistākie ziedi", kā arī NVO atbalsta sektora projektu koordinatores Laumas Celmas prezentācija "Rīgas NVO nama labā prakse, pieredze, attīstība, sadarbība".


Latvijas Sieviešu invalīdu asociācija (LSIA) "Aspazija" tika nodibināta 1998.gadā ar mērķi palīdzēt sievietēm ar invaliditāti kļūt par pilntiesīgām sabiedrības loceklēm, kā arī lai aizstāvētu viņu tiesības un intereses.
 
Lai sievietes invalīdes aktīvāk iekļautos sabiedrības dzīvē ne tikai Rīgā, bet arī visā Latvijā, LSIA "Aspazija" ir izveidojusi nodaļas divpadsmit pilsētās – Jelgavā, Ogrē, Liepājā, Pāvilostā, Tukumā, Talsu novadā, Olainē, Varakļānos, Aizkrauklē, Siguldā, Rojā un Bauskas novadā. Pašlaik asociācijas darbā iesaistījušās vairāk kā 500 sievietes ar invaliditāti.
 
Biedrības darbības prioritātes ir:   • sniegt sievietēm ar invaliditāti iespēju izglītoties un apgūt dažādas iemaņas;

  • dot viņām psiholoģisku un morālu atbalstu;

  • pievērst sabiedrības uzmanību sieviešu ar invaliditāti problēmām, izmantojot masu saziņas līdzekļus;

  • sadarboties ar pašvaldībām, valsts iestādēm, uzņēmējiem un līdzīgām sabiedriskām organizācijām gan Latvijā, gan ārzemēs. 


Ikviena var būt kopā ar mums – lai darbotos un pārliecinātu, lai pierādītu savu spēku un varēšanu, lai mācītos un mācītu, lai atrastu jaunus draugus un domubiedrus, lai vienkārši atpūstos un labi pavadītu brīvo laiku.
 
"Aspazija" vēlas sevī apvienot visu – gan spēku un izturību, lai parādītu, cik daudz tomēr spējam, gan maigumu un mīlestību, lai atklātu, cik vajadzīgas un gaidītas esam.
 
Aspazija – tā nav tikai sengrieķu valdnieka Perikla sieva, Aspazija – tā nav tikai latviešu dzejniece, Aspazija – tā, pirmkārt, ir sieviete, kura vienmēr ir pratusi aizstāvēt savas tiesības, vienlaicīgi nezaudējot savu sievišķo šarmu un pievilcību. 
 
"Aspazijas" dalībnieces ir radījušas brīnišķīgu rožu krādziņu kolekciju, kuru Ogres Centrālajā bibliotēkā varēs apskatīt no 16. septembra līdz mēneša beigām, izstādes apmeklētājiem būs iespēja arī pašiem radīt savu darbiņu.
 
Visi laipni aicināti! "Aspazijas" meiteņu devīze ir – "Sieviete vienmēr smeļ jaunus dzīvības spēkus no mīlestības, kā bite medu no ziediem"./A.Franss/
 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/39641

2017. gada 11. septembrī, 20:56, Kultūra un izglītība
wwww.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet