Atgriezties pie raksta

Ventspils muzeja darbinieki viesojas Ogrē Foto

Pirmdien ap 50 Ventspils muzeja un tā filiāļu darbinieki kā pirmo pierturvietu savā garajā pieredzes apmaiņas ceļojumā pāri Latvijai bija izvēlējušies Ogres Vēstures un mākslas muzeju (OVMM), ziņo muzeja informācijas speciāliste Gunta Šmidre.

Ogres muzejs kopš šī gada sākumā atrodas jaunās telpās, bet apmeklētājiem tas kļuva pieejams no maija. Arī jaunā pastāvīgā ekspozīcija šobrīd ir sagatavota konceptuāli, kas ļauj dalīties pieredzē ar citiem muzejiem, kuriem darbs pie jaunas ekspozīcijas veidošanas un izvietošanas jaunās telpās vēl tikai priekšā.


Ventspils muzeja direktora pienākumu izpildītāja Solvita Ūdre pastāstīja, ka tuvākie gadi Ventspils muzejam būs jaunu izaicinājumu pilni – realizācijai nodoti 4 jauni Eiropas Savienības projekti. Plānots, ka pēc gadiem Ventspilī, Piejūras Brīvdabas muzeja teritorijā, apmeklētājus priecēs jauna muzeja ēka, paredzēts arī izveidot seno burinieku piestātni un jau nākamgad modernizēt pastāvīgo ekspozīciju Livonijas ordeņa pilī.


"Ventspils muzeja kolektīvu nākotnē gaida ļoti apjomīgs darbu klāsts. Protams, lai saprastu, kā darīt labāk un pareizāk, mums vajadzīgas zināšanas un pieredze. Tādēļ pirmajā ceļojumā izvēlējāmies doties uz muzejiem, kuri šīs pārmaiņas jau piedzīvojuši – Ogres Vēstures un mākslas muzejs kopš maija atrodas  jaunās telpās, kuras paver daudz plašākas un mūsdienīgākas muzeja materiālu eksponēšanas iespējas. Šobrīd tās sākotnēji tiek realizētas mēroga maketa veidā, lai pēc tam pārvērstos reālā ekspozīcijā," piemetina S.Ūdre.


Ventspils muzeja darbinieki apmeklēja arī laipu pār Ogres upi, Veselības taku, apskatīja Sv. Meinarda salu, tālāk dodoties uz Daugavas muzeju, kurā nule kā atvērta jauna ekspozīcija.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/39653

2017. gada 12. septembrī, 16:03, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Leoma • 2017. gada 12. septembrī, 22:57
Nepareizie uzsvari virsrakstā...
hoonda • 2017. gada 12. septembrī, 20:59
Tie nebija Venstpilnieki ......... īstie Venstpilnieki ir maziņi vīreļi ar hūti galvā !!!!!!!..........šitie būs bijuši Jēkabpils žīdi !!!!!!!!
VM • 2017. gada 12. septembrī, 17:52
Jāgūst Vakareiropas pieredze, ne tikko no ceļa jūtīm elpu atvilkuša muzeja ieelpa-izelpa.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet