Atgriezties pie raksta

Dzejas dienās atver Ilgas Rēdmanes 11. dzejas krājumu Foto

Dzejas dienas Ogres novadā izskanēja Ogres Centrālajā bibliotēkā (OCB) ar pasākumu "Uvertīra Latvijas simtgadei".

Dzejas cienītāji jau paguvuši būt klāt Ogres literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" dzejas lasījumos Mālkalnes prospekta skvērā, piedalījušies pasākumā "Sirds uz perona" Ķeipenē, tikušies ar dzejnieci Inesi Zanderi un dažādās ar dzeju saistītās aktivitātēs bijušajā Bērnu sanatorijā "Ogre", paviesojušies OCB Dzejas busā.


Dzejas dienas pasākuma "Uvertīra Latvijas simtgadei" dalībniekus uzrunāja OCB direktore Jautrīte Mežjāne: "Septembris ir laiks, kad svētkus svin dzeja un dzejnieki. Jau vairāk nekā desmit gadu kopā ar Ogres Centrālo bibliotēku ir Ogres literāri radošā apvienība "Sirdsdoma", svinot arī kopīgas Dzejas dienas. Šīs Dzejas dienas ir īpašas, jo tajās ir "Sirdsdomas" vadītājas un dvēseles Ilgas Rēdmanes vienpadsmitā dzejas krājuma "100 dzejoļi Latvijas simtgadē" atvēršanas svētki. Lai šodien dzeja svin svētkus!"


I.Rēdmani grāmatas atvēršanas svētkos bija ieradušies sveikt Ogres novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis un viņa vietniece, Ogres novada Kultūras centra  direktore Antra Purviņa.


"Katrs jauns dzejas krājums dzejniekam ir tikpat nozīmīgs tāpat kā mūziķim jauna dziesma," sacīja A.Mangulis, pārsteidzot dzejas krājuma autori ar jaunu, nupat pirms pasākuma komponētu, dziesmu. Kā atklāja A.Mangulis, sākotnēji bijis iecerēts Dzejas dienās nolasīt paša sacerētu dzejoli, bet tad tas nemanot pārtapis dziesmā. Ar muzikāliem priekšnesumiem pasākumā uzstājās arī Maija Bogdanova un Ronalds Logins.


Klausītāju interese par dzeju un Dzejas dienām bija tik liela, ka OCB pasākumu zāle bija pārpildīta, ņemot talkā papildvietas un blakus telpas.


Gandarījumu par dzejai izrādīto godu pauda arī A.Purviņa: "Priecājos, ka klausītāju vidū ir tik daudz jauniešu, jo Dzejas dienas ir īstākais laiks, kad tuvināt jauniešus dzejai un iepazīstināt ar to, jo ikdienā bieži vien dzejai neatliek laika."


A.Purviņa izteica cerību, ka pēc pāris gadiem Dzejas dienas pulcēs klausītājus šajā pašā vietā, bet jaunajā Ogres Centrālās bibliotēkas ēkā, jo Ogrei ir vajadzīga sava "gaismas pils".


Dzejas dienu pasākumā skanēja dzejoļi ne tikai no jaunās I.Rēdmanes grāmatas "100 dzejoļi mūsu mīļajai Latvijai simtgadē", bet arī "Sirdsdomas" autoru sacerējumi. 


I.Rēdmane atklāja, ka top arī "Sirdsdomas" kopkrājums, kas būs veltīts Latvijas simtgadei.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/39687

2017. gada 15. septembrī, 21:42, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ivita Zālīte • 2017. gada 16. septembrī, 12:40
Paldies I.Rēdmanei par iespēju piedalīties dzejas un grāmatas iznākšanas svētkos!Paldies Ogres pilsētas bibliotēkas kolektīvam par silto uzņemšanu, un ikdienas darbu, lai veidotu izglītotu, garīgi bagātu pilsoņu sabiedību.Liels paldies A. Manguļa kungam par izcilo sniegumu, un vislielākais paldies Ogres ģimnāzijas skolotājiem un audzēkņiem, kuri kuplināja mūsu pasākumu. Lai mums krāsains un radošām idejām bagāts rudens.
??? • 2017. gada 16. septembrī, 10:16
Mangulis tagad domē piestrādā par dziesmu sacerētāju un izpildītāju? tas ir štata vai ārštata amats?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet