Atgriezties pie raksta

Ogres Mākslas skolā varēs apgūt melnbalto foto

Ogres Mākslas skola (OMS) ir viena no retajām skolām, kuras profesionālās ievirzes izglītības mācību programmā ir iekļauta foto mācība, informē  OMS direktora vietniece mācību darbā, projekta vadītāja Signe Kraukle.

Jau 25 gadus tas ir melnbaltais foto. Tikai, attīstoties digitālajām tehnoloģijām, tiek saukts par analogo foto. Kādreiz tas bija pašsaprotams process fotogrāfiju izgatavošanai, jo alternatīva nebija. Šobrīd tā kļuvusi par diezgan īpašu vai ekskluzīvu foto tehnoloģiju.


Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansējumam, ko Ogres Mākslas skola saņēma 2017. gadā, ir atjaunota materiāltehniskā bāze foto pamatu apguvei. Par piešķirtajiem 2812 eiro augustā mākslas skola iegādājās divus foto palielinātājus "PATERSON" un divas foto kameras "CANON".


Viena kamera ir analogā foto kamera, kurā tiek ielikta filma, lai pēc tam to attīstītu un izgatavotu melnbaltas fotogrāfijas to tradicionālajā metodē, bet otra foto kamera ir digitālā, lai audzēkņi jau nākošajā līmenī mācītos foto pamatus, fotogrāfiju apstrādi datorprogrammās, tā nonākot pie vēlamā rezultāta divos dažādos veidos.
 
Foto mācības klase ir aprīkota ar speciālajām vannām, kuras ir paredzētas foto filmu attīstīšanai, fotogrāfiju attīstīšanai un fiksācijai. Telpu pēc vajadzības var aptumšot, jo analogo fotogrāfiju izgatavošanas process to prasa. Tajā brīdī viss ir tumšs, deg tikai sarkanā foto lampa. Tas ir ļoti saistošs process, jo audzēkņi iegūst zināšanas foto vēsturē un foto attīstībā līdz mūsdienām. Audzēkņiem ir iespēja atklāt kameras obskura brīnumu un pašiem eksperimentēt ar analogā foto palīdzību.
 
Ogres Mākslas skola arī turpmāk cer uz VKKF atbalstu foto klases aprīkojuma modernizēšanai, jo nākotnē ir paredzēta arī speciālā studijas apgaismojuma iegāde.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/39879

2017. gada 10. oktobrī, 13:49, Kultūra un izglītība
wwww.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Lunis • 2017. gada 10. oktobrī, 21:28
apsis : Melnbaltais foto ir tik vien ka grafikas tehnoloģija , kad tu atpedāļosies mēs akmens plāksnes vietā piespraudīsim digitālo izdruku pie dēlīša , cik ilgi dzīvos izdruka tik ilgi arī tevi atcerēsimies. Diemžēl mūsdienu tehnoloģijas ir pasakaini dārgas , īsu mūžu , atšķirība no klasikās melnbaltās fotogrāfijas un negatīva kura ilgmūžība mērāma pusotra gadsimta garumā vismaz. Vaig tik nedaudz parēķināt lai saprastu . Digitālajam nepieciešama kamera , dators , programatūra , terabaitos mērāmi atmiņas apjomi , printeri , papīrs krasas utt. Rezultātā DIGITALS attēls ja vien programmatūra un tehniku kaut kur nenozog izmaksa DESMITIEM reižu dārgāk par parastu analogo bildi tās mūžs ir tik vien daži gadi :)
Lunis • 2017. gada 10. oktobrī, 21:19
Par tadu ciparu neko dižu gan iegādāties nevar :) Zinu jo stradaju ar B/W ikdienā http://lunis.lv/?p=734 bet gan jau labak nekā Belaruss un ko:)
apsis • 2017. gada 10. oktobrī, 14:36
Dārga bezjēdziģa nodarbe.Ejiet ar akmens cirvi malku skaldīt, gūsiet neaizvietojamu pieredzi.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet