Atgriezties pie raksta

Alexam 55 gadu jubilejā uzdāvina mikrofonu un nošu statīvu Foto

10.oktobrī kopā ar grupas "Opus Pro" mūziķiem un draugiem 55 gadu jubileju atzīmēja populārais dziedātājs un grupas "Opus Pro" solists Alex.

Alex jeb īstajā vārdā Oļegs Andrejevs (dzimis 1962.gada 10.oktobrī) ir ilggadējs grupas "Opus Pro" solists un pazīstamo dziesmu "Tu un es", "Rozā lietus", "Dzimene", "Pēdējā pietura", "Čempions" līdzautors.


Deviņdesmito gadu sākumā Alex darbojies arī Amerikā, latviešu grupas "Riga" sastāvā. 2011.gadā pēc ilgstošas pauzes atgriezies uz skatuves, pašlaik aktīvi sadarbojas ar bijušo grupas biedru Hariju Zariņu, savu meitu – dziedātāju Aiju Andrejevu –, kā arī aktīvi koncertē "Opus Pro" sastāvā, pērn ar vērienīgu koncerttūri nosvinot grupas "Opus Pro" 30 gadu jubileju.


Pirms pieciem gadiem, kad dziedātājs svinēja 50 gadu jubileju, par godu šim notikumam rokgrupa "Opus Pro" klausītāju vērtējumam nodeva jaunu dziesmu "Sirds", kuras autori ir grupas ģitārists Artūrs Zemnieks un Alex.


Uz portāla "OgreNet.lv" jautājumu, kādu dāvanu sev un klausītājiem dziedātājs sagatavojis uz savu 55. dzimšanas dienu, Alex atbildēja, ka šoreiz top jauns albums, kuram vēl gan nav nosaukuma, bet daudzas dziesmas no tā klausītāji jau dzirdējuši koncertos. Sagaidot grupas "Opus Pro" 30 gadu jubileju, 2006.gadā tika izdots "Opus Pro" un Aijas Andrejevas kopīgais albums "Tu un es".


Savu pusapaļo jubileju dziedātājs nolēmis nosvinēt uz skatuves, piedaloties Harija Zariņa jubilejas koncertprogrammā "Tu un es". Arī Harijs Zariņš šogad ir jubilārs. 6.jūnijā viņam apritēja 60 gadu.


"Galvenais justies jaunam – nevis kā 55, bet kā zelta vecumā – 33 gadus jaunam," kolēģim un draugam vēlēja bijušais "Opus Pro" ģitārists Harijs Zariņš.


13.oktobrī klausītāji abus jubilārus varēs sveikt Valmieras Kultūras centrā, bet 14.oktobrī – Tukuma Kultūras centrā. Savukārt 25.novembrī koncerts notiks Ogres novada Kultūras centrā.
 
Lai arī Alex par īstenu ogrēnieti sevi var saukt tikai pēdējos gados, viņš Ogres vārdu grupas "Opus Pro" sastāvā nesis pasaulē 30 gadu garumā. Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, sveicot mūziķi un grupas "Opus Pro" solistu jubilejā, pasniedza viņam Atzinības rakstu par ieguldījumu latviešu rokmūzikas attīstībā un kultūras dzīves bagātināšanā Ogres novadā un Latvijā.


Īpaši sirsnīgi jubilāru sveica "cīņu biedri" – grupas "Opus Pro" mūziķi. No kolēģiem Alex saņēma vērtīgas dāvanas – mikrofonu un nošu statīvu. Jubilāra dzīvesbiedre Agita atklāja, ka Alex nošu statīvu regulāri aizņemas no citiem mūziķiem, nu viņam tas vairs nebūs jādara. Arī mikrofons būs pašam savs.


Dzimšanas dienas svinību kulminācija, protams, bija jubilejas torte, dekorēta ar nošu rakstu no jubilāra kompozīcijas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/39885

2017. gada 10. oktobrī, 23:29, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ddd • 2017. gada 13. oktobrī, 12:32
26. bildē - "dzer dzer brālīti dzēr...'"
dace • 2017. gada 12. oktobrī, 18:51
biju Jelgavā uz koncertu , vienkārši fantastisks ,liels paldies!!
Ilāna • 2017. gada 11. oktobrī, 15:52
Lai vel daudz radošu un laimīgu gadu abiem jubilāriem, Aleksam un Harijam!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet