Atgriezties pie raksta

Ogrēniete absolvē JA LATVIJA Līderu programmu Foto

Ogres 1. vidusskolas audzēkne Alīna Anete Birnika absolvējusi Latvijas izglītības organizācijas Junior Achievement Latvija (JA LATVIJA) Līderu programmu, informē organizācijas pārstāvji.

14 vidusskolas vecuma jaunieši gada laikā pilnveidoja savas līderu dotības, piedaloties dažādās meistarklasēs, kā arī mācoties no saviem mentoriem — sabiedrībā pazīstamiem vadītājiem un līderiem. Šogad starp mentoriem ir tādas Latvijā pazīstamas personības kā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, finansiste, mecenāte, sabiedriskā darbiniece Irīna Pīgozne, investīciju baņķieris, SIA "Prudentia" dibinātājs Ģirts Rungainis un citi.


Šajā mācību gadā JA LATVIJA Līderu programmas ietvaros jaunieši pilnveidoja savas zināšanas un prasmes dažādos pasākumos — apguva prasmes komunikācijā ar medijiem, zīmola veidošanas pamatus, diskutēja par nākotnes profesiju, kā arī piedalījās vairākās meistarklasēs par uzņēmuma dibināšanu, sarunu kultūru un projektu īstenošanu.


Katram programmas dalībniekiem bija uzdevums mācību gada ietvaros īstenot vismaz vienu savu projekta ideju, un rezultāti tika prezentēti programmas noslēgumā.


Starp īstenotajiem skolēnu projektiem ir tādas lielas iniciatīvas kā karjeras attīstības biedrība "Jauniešu kustībai", biznesa izaugsmes programma jauniešiem "Izrāviens", praktisko nodarbību cikls mērķu sasniegšanai "Virsotn"”, projekts "Godīgs nodokļu maksātājs" un vēl desmit citu. Tāpat programmas laikā katrs no jauniešiem sadarbojās ar vienu no mentoriem, kas visa gada garumā iedrošināja, motivēja un palīdzēja nonākt soli tuvāk sava sapņu projekta realizācijai. 


Līderu programmas mērķis ir ne tikai jaunas līderu paaudzes veidošana, bet arī līderības izpratne Latvijā kopumā. Ar šīs programmas palīdzību JA LATVIJA vēlas rosināt diskusijas par to, kādi līderi Latvijai nepieciešami nākotnē un ar ko tie atšķiras no līderiem šodien. Līderu programma paredzēta vidusskolas vecuma jauniešiem un sniedz ieguldījumu viņu izaugsmē, stiprinot jauniešu potenciālu pozitīvi ietekmēt sabiedriskos procesus Latvijā.


Nākamā gada JA LATVIJA Līderu programmas uzņemšana sāksies 2017.gada 18.oktobrī. Plašāka informācija: https://www.facebook.com/juniorachievementlatvija.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/39892

2017. gada 11. oktobrī, 15:21, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lara K. • 2017. gada 12. oktobrī, 11:47
Cerams, ka tas Ogres novadam būs ieguvums. Darba ir ļoti daudz.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet