Atgriezties pie raksta

Ogres Mākslas skolas izstādē atmiņas par vasaru pagastos Foto

Trešdien Ogres Mākslas skolā atklāta Lielās un Mazās skolas vasaras jeb "Zaļās prakses" darbu izstāde.

"Šī izstāde ir atšķirīga salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu "Zaļās prakses" izstādēm, jo šogad Ogres Mākslas skola piedalījās Ogres novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā "Radoši – Izglītojoši – Darbīgi – Ogre novadam" ("R.A.D.I. – Ogres novadam"), lai par tajā iegūto finansējumu audzēkņi varētu apceļot un iepazīt novada pagastus. Bieži vien ir tā, ka esam dzirdējuši par novadā esošajiem pagastiem, bet laika trūkuma vai citu iemeslu dēļ nav bijis iespējas tos apmeklēt. Šis projekts ir veltīts arī Latvijas simtgadei," izstādes atklāšanā sacīja OMS direktore Astra Rubene. "Es ceru, ka audzēkņi, kuri piedalījās šajā projektā, aicinās ekskursijā uz pagastiem arī savus vecākus un draugus, lai aplūkotu gravas, pilskalnus un skatu torņus. Mūsu novads ir ļoti bagāts ar interesantiem apskates objektiem."


Izstādē redzami darbi, kuros atainoti spilgtākie iespaidi, ko ekspedīcijas laikā no 5. līdz 16.jūnijam pa Ogres novadu piedzīvojuši OMS audzēkņi. Jauno mākslinieku aktivitātes fiksētas arī fotogrāfijās.


Pirms audzēkņu ierašanās pagastos, A.Rubene kopā ar direktores vietnieci mācību darbā Signi Kraukli devās ceļojumā pa novadu, lai uzmeklētu interesantākās vietas un objektus, ko audzēkņi varētu iepazīt un atspoguļot savos darbos.


Viena grupa audzēkņu darbojās tepat Ogrē, kur iesaistījās projektā "Ogres pirmiedzīvotāji". Arī Ogres "Zaļajā praksē" tapušie darbi ir redzami izstādē. Prakses laikā audzēkņi izveidojuši multiplikācijas filmu, kuru var noskatīties izstādē.


Izstādes oficiālās atklāšanas pasākumā notika starptautisko konkursu laureātu sveikšana. Estere Vītola piedalījās konkursā Bulgārijā, Madara Bērziņa un Glorija Veipa - Francijā, Hanna Grīnberga, Pēteris Mikasenoks un Estere Lievīte - Polijā.


Uz starptautiskajiem konkursiem tiek aizsūtīts ļoti daudz darbu, bet Diplomus saņem tikai daži, uzsēra OMS direktore A.Rubene. Piemēram, Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā Francijā, kura tēma bija "Ūdens – zilais zelts" , saņemti 2500 pieteikumi. Konkursa rīkotāju organizētajā izstādē tika izlikti 250 darbi, bet Diplomus saņēma 100 dalībnieku. Viņu vidū arī divas Ogres Mākslas skolas audzēknes – Madara Bērziņa un Glorija Veipa, kuru pedagoģe ir Žanete Žīgure.


Diplomus par audzēkņu sagatavošanu Polijas starptautiskajam konkursam no organizatoriem saņēma OMS pedagoģes: Signe Kraukle, Ilze Kupča un Violeta Žukovska.


"Mēs varam lepoties, jo panākumi starptautiskajos konkursos ir ļoti jauks notikums. Tas ir gandarījums gan audzēkņiem, gan viņu pedagogiem. Strādāsim cītīgi tālāk, lai varētu atkal veiksmīgi piedalīties konkursos," vēlēja OMS direktores vietniece mācību darbā Signe Kraukle.


Vasaras praksē tapušo darbu izstāde būs apskatāma līdz 21.oktobrim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/39895

2017. gada 11. oktobrī, 22:04, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

līdzjutēja • 2017. gada 16. oktobrī, 23:21
Vismaz pašiem bērniem prieks!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet