Atgriezties pie raksta

Pūšaminstrumentu simpozija dalībnieki viesojas Ogrē

12.oktobrī Ogres Mūzikas skolā (OMS) viesojās 4. Starptautiskā Rīgas koka pūšaminstrumentu simpozija mācībspēki un audzēkņi, lai sniegtu meistarklases reģiona mūzikas skolu audzēkņiem, kā arī piedāvātu nelielu koncertu, informē OMS.

Pēdējo gadu laikā Rīga ir kļuvusi par pūšaminstrumentu izglītības centru Baltijā, vietu, kur Starptautisko simpoziju ietvaros regulāri tiekas labākie pūšaminstrumentu meistari no Eiropas Mūzikas akadēmijām un orķestriem. Pūšaminstrumentu simpoziji ir ļoti populāri ne tikai Latvijā, bet arī mūsu kaimiņvalstīs – katru gadu tajos piedalās Igaunijas un Lietuvas Mūzikas akadēmiju studenti un pasniedzēji. Tās ir ne tikai meistarklases, bet arī lekcijas, semināri, darbs dažādos ansambļos, kurus veido simpozija dalībnieki – studenti kopā ar viesprofesoriem, koncerti, kā arī pazīstamu firmu mūzikas instrumentu izstādes.


"Visos šajos pasākumos gaidīti ir arī Latvijas mūzikas skolu pasniedzēji ar saviem audzēkņiem un visu profesionālo orķestru mūziķi, bet šogad ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu varam paplašināt šī pasākuma robežas, iepazīstinot Ogres un tās apkārtnes mūzikas skolu audzēkņus ar starptautisku meistarklašu īpašo atmosfēru," atklāj OMS.


Starptautiskā Rīgas koka pūšaminstrumentu simpozija viesprofesoru komandu Ogres Mūzikas skolā veidoja trīs izcili Eiropas mūziķi – NDR Hamburgas Radio orķestra dalībnieks Jürgen Franz (flauta), viens no ievērojamākajiem mūsdienu klarnetistiem Karel Dohnal, Cīrihes Mākslu Universitātes un Orfordas Akadēmijas profesore, soliste, kamermūziķe Louise Pellerin (oboja).


Šī projekta iniciators un kurators ir klarnetists Guntis Kuzma – vairāku starptautisku konkursu laureāts, lielisks koncertējošs mūziķis, kura kontā ir ļoti plašs repertuārs, tajā skaitā daudzu latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumi. Kopš 2017./18. studiju gada Pūšaminstrumentu spēles katedras vadītājs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. 


Koncertā piedalījās JVLMA maģistranti Ieva Sarja (klavieres), Maija Zandberga (flauta), Sigurds Lallo (klarnete). Pianiste Herta Hansena, kas uzstājās kopā ar flautistu Jurgen Franz


"Liels paldies JVLMA ārējo sakaru projektu vadītājai Anitai Alksnei par sadarbību Ogres Mūzikas skolā," pateicas izglītība iestāde.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/39960

2017. gada 19. oktobrī, 19:22, Kultūra un izglītība
no www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Sesks Fabregass • 2017. gada 20. oktobrī, 07:20
Kolosāls pasākums jauniešiem un pedagogiem! Paldies organizatoriem!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet