Atgriezties pie raksta

Grāmata, ko izlasīt līdz Latvijas simtgadei Foto

21. oktobrī ar pasākumu Ciemupes Tautas namā tika atvērta ciemupieša Dāvja Ādama grāmata "Atmiņu paradīze".

Autora mazmeita, Ausma Ūzule, ilgus gadus bija vēlējusies nodot šo manuskriptu – dzīvesstāstu, tālākai saglabāšanai, jo tajā attēloti notikumi, kas risinājušies 19. gs. tagadējā Ogres novadā. Tas ir daiļdarbs, kurā atklājas autora domas, emocijas, pārdzīvojumi un jūtas, to visu pavada saistošais rakstības stils.


Liels ieguvums novadpētniecībā ir piefiksētā Ķēķu skolas, Ciemupes dzelzceļa stacijas un kapu izveidošanas vēsture. Jau pirms simts gadiem šeit dzīvoja aktīvi cilvēki, kas nesavtīgi rūpējās par sabiedrisko un kultūras dzīvi, bet mums zināms tikai viens, kurš šo laiku ir fiksējis savā dienasgrāmatā.


Šī grāmata ir tapusi apvienojoties Ciemupes bibliotēkai, biedrībai "Ciemupes lasītāju klubiņš "Dalies priekā"" un Ciemupes Tautas namam. Grāmata izdota ar Ogres novada pašvaldības projektu konkursa "R.A.D.I – Ogres novadam!" atbalstu.


Grāmata ir pieejama Ciemupes bibliotēkā un citās Ogres novada bibliotēkās. 


Par muzikālo noformējumu pasākumā rūpējās senioru ansamblis "Kvēlziedi" Gunāra Jēkabsona vadībā, kura dalībniece ir arī Ausma Ūzule.  


Šī grāmata ir izdota, lai stiprinātu lokālās sabiedrības kultūras identitāti un aktualizētu Latvijas un Ogresgala pagasta vēsturi. Dāvinām to Latvijai simtgadē, un iespējams šis būs pamudinājums arī citiem pierakstīt savu dzimtu vēsturi.                                                               

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40003

2017. gada 25. oktobrī, 18:31, Kultūra un izglītība
Liene Kainaize, Ciemupes bibliotēkas vadītāja

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet