Atgriezties pie raksta

LatSTE konferencē skolotāji mācās sajust rītdienu Foto

Šodien Ogres Valsts ģimnāzijā notiek ikgadējā konference LatSTE (Latvijas Skolu i-Tehnoloģiju Ekspozīcija), uz kuru ieradušies 240 dalībnieki no visas Latvijas.

Šajā reizē tas ir īpašs notikums, jo konference notiek jau 20.reizi. Jau 20 gadu garumā LatSTE ir palīdzējis ikvienam pedagogam iepazīt jaunāko informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā.


Konferenci atklāja LatSTE organizatore un viena no tās dibinātājām, Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Aina Bērce, sveicot kolēģus LatSTE 20.jubilejā: "LatSTE visus šos gadus mums ir kalpojusi. Sākot no tā brīža, kad iepazīstināja ar jaunumiem tehnoloģijās, ko var izmantot skolās. Pēc tam mācīja metodes, formulas, kā to lietot un labāk pasniegt audzēkņiem. Tad sekoja periods – apzināties, ka mēs to varam, protam, ka mēs esam personības, lai jaunie cilvēki mūs saprastu un pieņemtu." 


A.Bērce atklāja, ka LatSTE ir vieta, kur satiekas darba darītāji un diskutē par sev svarīgo, kas pēc tam noder jauniešu izaugsmes veicināšanai. LatSTE saimei piepulcējušies ne tikai skolu pedagogi, bet arī augstskolu pasniedzēji, uzņēmēji, pašvaldību darbinieki.


Konferences dalībniekus uzrunāja Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš. Viņš pauda gandarījumu, ka LatSTE 20.konference notiek Ogrē un to organizē Ogres Valsts ģimnāzija.


G. Sīviņš uzsvēra, ka informācijas tehnoloģijas attīstās ļoti strauji un ir svarīgi sekot līdzi šai attīstībai, integrēt tās izglītības programmās, iepazīstināt ar tām pedagogus. "Tas ir liels izaicinājums visiem, kā to spēsim pieņemt, iemācīties, pasniegt," sacīja G.Sīviņš. Savā uzrunā G.Sīviņš arī atgādināja: "Svarīgi atcerēties, ka tam visam pa vidu ir personīgās attiecības starp cilvēkiem - skolotājiem, skolēniem, pašvaldību darbiniekiem, ministriju pārstāvjiem. Šīs attiecības nevar aizstāt neviena tehnoloģija. Tās ir ļoti svarīgas un veicinās gan skolu, gan visas valsts attīstību nākotnē. Ceru, ka arī šis pasākums palīdzēs mūs visus darīt labākus."
 
Uzņēmuma “Tilde” valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs atklāja, ka viņam ir īpaša sajūta atgriežoties Ogrē, kur pirms 20 gadiem pēc Tāļa Bērča uzaicinājuma, viņš piedalījās 1. LatSTE konferencē.


A.Vasiļjevs pateicās LatSTE komandai par ieguldīto enerģiju, pašatdevi un darbu, katru gadu organizējot konferenci un pulcējot skolu informātikas speciālistus un entuziastus. Sakot paldies par paveikto LatSTE organizēšanā, A.Vasiļjevs Ogres Valsts ģimnāzijas direktorei Ainai Bērcei pasniedza Pateicību un simbolisku balvu – vieduma pūcīti.


"Lai šis process veiksmīgi notiktu un izdotos, tā pamatā bijusi prasme sajust rītdienu, pirms tā ir notikusi," atzina A.Vasiļjevs. Šī prasme izpaudās jau 90.gados, kad radās pārliecība, ka informācijas tehnoloģijas skolu darbā un dzīvē ieņems arvien nozīmīgāku vietu. Konference ir arī iespēja satikties, kopā darboties un dalīties ar zināšanām.
 
Konference sākās ar LU prof. Andra Ambaiņa lekciju "Kvantu datori: kad tie būs un ko ar tiem varēs izrēķināt?". Sekoja lietišķās etiķetes, komunikācijas un protokola ekspertes, centra "Mazā Brīnumzeme" dibinātājas Kristīnas Sprūdžas lekcija "Veiksmīga saskarsme, konfliktu risināšana un etiķetes prasmes reālajā un virtuālajā vidē". Konferences turpinājumā ar lekciju "Personības loma. IKT progress. Pagātne, tagadne, nākotne" uzstājās Vidzemes augstskolas Dr.math. Aija Cunska un Auces vidusskolas informātikas skolotājs Frīdis Sarcevičs.


Konferences dalībnieki iepazinās ar dažādu speciālistu sagatavotām prezentācijām par tēmu "Kā pārdomāti pārvaldīt digitālo cunami?", piedalījās atvērtajās darbnīcās un varēja paust viedokli un priekšlikumus "brīvajā tribīnē". 


Vairāki uzņēmumi, kas nodarbojas ar mācību kabinetu iekārtu un tehnoloģiju ražošanu un izplatīšanu, iepazīstināja pedagogus ar inovācijām, kas palīdz organizēt un attīstīt mācību procesu. SIA "Saint-Tech" servisa inženieris Valērijs Mikalausks uzsvēra, ka skolu dabaszinību priekšmetu laboratoriju modernizācijai ir svarīga nozīme, jo praktiska darbošanās palīdz vieglāk iegaumēt stundās apgūto.


"Piedāvājam savu aprīkojumu mācību iestādēm arī izmēģināt vienu nedēļu, lai tās varētu pārliecināties par šo iekārtu lietderīgumu. Arī paši braucam uz skolām, lai informētu pedagogus," norādīja V.Mikalausks. 


SIA "Tomega" speciālisti pedagogiem vadīja VEX robotikas programmēšanas pamatu meistarklasi, veica paraugdemonstrējumus, kā arī pašiem ļāva izmēģināt iekārtas.


"Robotika Latvijas skolās ir populāra, bet tā ir LEGO robotika. Mūsu piedāvājums – VEX robotika – pasaulē ir pazīstama, bet Latvijā tas ir jaunums. Plānojam organizēt arī Latvijas un Baltijas čempionātus," informēja SIA "Tomega" projektu vadītājs Edgars Timofejevs."Tehnoloģijas attīstās, un pedagogiem jādomā soli uz priekšu, lai varētu veiksmīgi strādāt."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40009

2017. gada 26. oktobrī, 11:45, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Anna • 2017. gada 26. oktobrī, 21:54
Mani mazbērni mācās Ogres Valsts ģimnāzijā .... jā, ir jāmācās,,
wow • 2017. gada 26. oktobrī, 21:42
HELMANIM NEPATĪK, KA Latvijas Valsts ĢIMNĀZIJA NEPAKĻAUJAS... vecajam mafiozņikam...
Edgars • 2017. gada 26. oktobrī, 21:38
Jā, kāpēc gremdē labu skolu, kas šogad Lastvijas skolu reitingā = 9. vietā|!!!???

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet