Atgriezties pie raksta

Mākslas skolu pedagogi apgūst grāmatu veidošanas procesu Foto

27.oktobrī Ogres Mākslas skolā (OMS) notika seminārs "Grāmatu veidošanas process no mākslinieka skices līdz grāmatai".

"Semināru organizējām ar mērķi, lai palīdzētu izglītoties pedagogiem, kuri šajā mācību gadā iesaistīsies Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem valsts konkursā par grāmatu grafiku. Novēlu pedagogiem seminārā gūt jaunas ierosmes, ko tālāk nodot saviem audzēkņiem," semināra ievadā teica OMS direktore Astra Rubene.


Latvijas Nacionālā Kultūras centra organizētā Valsts konkursa "Ilustrācija un teksta vizualizēšana grāmatu grafikā” Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem 2017./2018.mācību gadā paredz, ka I kārtā katrs konkursa dalībnieks piedalās ar patstāvīgi veiktu konkursa darbu – izveidotu grāmatu, ilustrējot vienu dzejoli.


Tāpēc pedagogiem ļoti lietderīga bija mākslinieces, izdevniecības "Liels un mazs" pārstāves, Ūnas Laukmanes lekcija "Grāmatas dizains, ilustrāciju pielietojums grāmatu grafikā un grafikas dizainā, teksta vizualizēšanas veidi". 


Ūnai Laukmanei ir liela pieredze grāmatu ilustrēšanā un dizaina veidošanā. Māksliniece veidojusi ilustrācijas četrām grāmatām – Ineses Zanderes "Iekšiņa un āriņa", "Lidojošie burti", "Ceļojums ar lielo Šarloti" un Aspazijas dzejas izdevumam "Viešņa". Ū.Laukmane veidojusi dizainu arī citu mākslinieku ilustrētām grāmatām.


Semināra dalībnieki noklausījās arī Daces Baropas lekciju "Papīra īpašības, veidi un to ietekme uz galarezultātu. Papīra formāti. Papīru un citu materiālu izvēle grāmatu veidošanai", Gundegas Muzikantes lekciju "Radošais process veidojot grāmatas ilustrāciju", Anetes Dreimanes – Andersones lekciju "Grāmatu iespiešana, poligrāfija. Maketēšanas un iesiešanas veidi", kā arī dizaineres Ilizanes Grīnbergas lekciju 'Grāmatu dizaina veidi, lapu locīšanas veidi, grāmatu iesējumu dizains', kā arī varēja piedalīties praktiskās nodarbībās.


"Katram pedagogam ir noteikts pienākums tālākziglītoties - 3 gadu laikā 36 stundas. Protams, ir labi, ja mēs varam noorganizēt kādu semināru uz vietas un pedagogiem nekur nav jābrauc, tomēr arī ieteicams pamainīt ierasto vidi. Nesen pieci Ogres Mākslas skolas pedagogi devās uz semināru, kur apguva, kā mācīt arhitektūru. Jau nākamnedēļ divi pedagogi dosies uz semināru par grafiku," informē OMS direktores vietniece, semināra koordinatore Signe Kraukle. Nākamajā mācību gadā Ogres Mākslas skola plāno organizēt četrus šāda veida seminārus.


Kā atklāj S.Kraukle, seminārs tika organizēts galvenokārt Ogres Mākslas skolas pedagogiem, bet interesi par to izrādījuši arī apkārtējo novadu mākslas skolu pedagogi, kuri varēs iepazīties ar grāmatas tapšanu no mākslinieka skices līdz iesiešanai.


Kopumā seminārā piedalījās 34 pedagogi no Ogres, Lielvārdes, Ikšķiles, Siguldas, Krimuldas, Mārupes, Cēsu un Skrīveru mākslas skolām. Semināra dalībnieku vidū arī Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas profesionālo priekšmetu skolotāja Dace Runča.


"Vienmēr interesējos par visu jauno savā jomā. Lektoru vidū ir daudz pazīstamu vārdu. Esmu pārliecināta, ka no viņiem varēs gūt jaunas idejas un paņēmienus, ko es varētu nodot tālāk saviem audzēkņiem. Šeit uzzināto varēšu vistiešākajā veidā likt lietā nodarbībās, jo tehnikuma audzēkņi apgūst šīs tēmas. Seminārs man interesē no dažādiem aspektiem – gan kā māksliniecei, gan kā jauno dizaineru pedagogam. No kolēģiem var gūt arī pieredzi, kā mācīt,” saka D.Runča.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40024

2017. gada 28. oktobrī, 12:28, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Andrea Maur • 2017. gada 1. novembrī, 21:35
Aizņemiet savu aizdevumu šodien. Es izsniedz aizdevumus grūtībās nonākušam cilvēkam, kam vajadzīga nauda. Es arī palīdzu ar ieguldījumiem un lielu finansējumu. Jums ir nepieciešama nauda, ​​nevilcinieties sazināties ar mani, lai gūtu labumu no aizdevuma ar gada procentu likmi 3% ar ļoti vienkāršiem nosacījumiem. Uzrakstiet man, lai uzzinātu manus nosacījumus tieši pa e-pastu: andreamaur3@gmail.com

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet