Atgriezties pie raksta

ONKC sieviešu koris "Rasa" svin 20 gadu jubileju Foto

Sestdien ar koncertu "Es skanēšu" kora divdesmit gadu pastāvēšanas jubileju izdziedāja Ogres novada Kultūras centra (ONKC) sieviešu koris "Rasa".

"Rasas" jubilejas programma tika veidota, retrospektīvi parādot dažādās kormūzikas šķautnes un mūzikas stilus, kora darbības galvenos virzienus 20 gados, kā arī atceroties svarīgākos notikumus un spilgtākās emocijas.


Koncertā skanēja latviešu komponistu oriģināldziesmas un tautasdziesmu apdares, sakrālā mūzika un operkori, L.Bernsteina un R.Paula dziesmas. Koncerta īpašie viesi bija soliste Zane Stafecka un ansamblis "Brokastis četratā", kas lieliski papildināja kora sniegumu. Jubilejas koncertu vadīja muzikoloģe Liene Jakovļeva.


Neviena koncertā izskanējusi dziesma netika izvēlēta nejauši – visas tās ir pašu dziedātāju gribētas, mīlētas un dažādos ceļos satiktas. 


Jubilejas koncertā piedalījās arī komponists, Ogres Goda pilsonis Leons Amoliņš. "Rasa" jubilejas reizē dziedāja L.Amoliņa dziesmu ar Pola Verlēna dzeju "Mīlētāju stundā". Koncerta izskaņā esošo un bijušo dziedātāju kopkora izpildījumā dzirdējām Leona Amoliņa dziesmu ar Mirdzas Kerliņas vārdiem "Lietus puķe", kas visus šos gadus pavadījusi kora dziedātājas un kļuvusi par neoficiālu kora himnu. 


Koris "Rasa" ir vienīgais diriģentes Airas Birziņas koris, kas ir pašas dibināts, audzināts un lolots no tā dibināšanas līdz pat 20 gadu jubilejai. 


"Man ir divas meitas – viena Austra, kura sēž zālē, otra – "Rasa". Es patiešām esmu ļoti laimīga, braucot visus šos divdesmit gadus otrdienās uz Ogri, par to, ka manai aizrautībai var sekot arī citi – pieņemt, iemīlēt un īstenot kopīgas ieceres. Paldies visiem, kuri bijuši šo gadu laikā kopā ar kori "Rasa". Mēs turpināsim dziedāt, ņemot cits no cita prieku un spēku, un būs vēl interesanti koncerti un daudzi kopīgi nodziedāti gadi," atklāja A.Birziņa. 


"Šo divdesmit gadu laikā koris "Rasa" lepni nesis Ogres vārdu gan Latvijā, gan pasaulē, piedaloties dažādos starptautiska mēroga festivālos un konkursos, kā arī nozīmīgos notikumos tepat Latvijā. Koris vienmēr mācējis pārsteigt gan ar savām muzikālajām programmām, gan vizuālo izskatu. Divdesmit gadu laikā koris ir piedzīvojis dažādas pārmaiņas, taču visus šos gadus kora nemainīgais lielums ir tā diriģente Aira Birziņa," sveicot kori jubilejā, sacīja Ogres novada pašvaldības domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietniece, Ogres novada Kultūras centra direktore, Antra Purviņa.


A.Purviņa kora mākslinieciskajai vadītājai Airai Birziņai pasniedza Ogres novada pašvaldības un Ogres novada Kultūras centra Atzinības rakstus. Savukārt kora prezidente Elita Lulle un ilggadējās dziedātājas saņēma Latvijas Nacionālā kultūras centra Pateicības. 


20 gadu laikā "Rasa" ieguvusi daudz draugu, kuru vidū ir divi Airas Birziņas vadītie kolektīvi: sieviešu koris "Dzintars" un Rīgas Doma meiteņu koris "Tiara". Sveikt dziedātājas bija ieradies arī Aizkraukles vīru koris "Staburags", pūtēju orķestris "Madliena", ONKC jauktais koris "Ogre".


Vispopulārākie ziedi, ko jubilejā saņēma koristes, bija rozes. Kā atklājās, tām ir ļoti simboliska nozīme saistībā ar kora vēsturi. XXII Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, kas notika 1998.gadā (nākamajā gadā pēc kora dibināšanas) toreizējais Ogres Tautas nama sieviešu koris, kam "Rasas" vārds vēl oficiāli nebija piešķirts, dziedāja ar rožu vainagiem galvā, tā iegūstot mīļvārdiņu "Rožu meitenes". Rožu vainagi tika pīti un likti galvā arī nākamajos Dziesmu svētkos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40027

2017. gada 29. oktobrī, 01:59, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Andrea Maur • 2017. gada 1. novembrī, 21:34
Aizņemiet savu aizdevumu šodien. Es izsniedz aizdevumus grūtībās nonākušam cilvēkam, kam vajadzīga nauda. Es arī palīdzu ar ieguldījumiem un lielu finansējumu. Jums ir nepieciešama nauda, ​​nevilcinieties sazināties ar mani, lai gūtu labumu no aizdevuma ar gada procentu likmi 3% ar ļoti vienkāršiem nosacījumiem. Uzrakstiet man, lai uzzinātu manus nosacījumus tieši pa e-pastu: andreamaur3@gmail.com
:) • 2017. gada 30. oktobrī, 20:55
Ļoti skaisti tērpi!
Lunis • 2017. gada 30. oktobrī, 01:46
Oooo!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet