Atgriezties pie raksta

Ogres sākumskolas skolēni mācās gatavot veselīgu uzturu Foto

Lai papildinātu zināšanas par veselīgu uzturu un pilnveidotu kulinārās prasmes, Ogres sākumskolas 5.b.klases skolēni ceturtdien piedalījās "RIMI Gardēžu" organizētajā meistarklasē.

"Mūsu mērķis ir popularizēt veselīgu uzturu. Mēs parādīsim skolēniem, kā var gatavot veselīgu ēdienu un pasniegt to neikdienišķi. Protams, svarīgs arī sacensību gars. Mēs braucam uz skolām, lai starp 20 klašu komandām atrastu divas labākās klases, kuras cīnīsies finālā par galveno balvu – 300 eiro," stāsta RIMI šefpavārs Normunds Baranovskis. 


Meistarklases laikā viesi rūpīgi vēroja skolēnu darbošanos un izvērtēja atbilstoši konkursa kritērijiem. Kā atklāja N.Baranovskis, pavāram svarīgi ne tikai pareizi sagatavot ēdienu un to pasniegt, bet arī ievērot personisko higiēnu, nomazgāt traukus, uzkopt galdu un telpu, kurā tiek gatavots ēdiens. "Kārtība jāievēro ne tikai virtuvē, bet jebkurā telpā. To ir svarīgi iemācīties," uzsver N.Baranovskis. 


Meistarklasē skolēni gatavoja lasi ar varavīksnes dārzeņiem un svaigo tomātu mērci un citādu ābolu pīrāgu ar ķepīgo riekstu kraukšķi un dedzinātu olu baltumu. Skolēni jaunas prasmes apguva RIMI šefpavāra Normunda Baranovska un populārās kulinārijas ekspertes, pavārgrāmatu autores Signes Meirānes vadībā. 


Pirms sākt gatavot konkursa organizatoru izvēlētos ēdienus, uztura speciālistes Olgas Ļubinas vadībā skolēni uzzināja par neveselīga uztura ietekmi uz cilvēka veselību. Tostarp – ar ko aizstāt neveselīgos produktus un kā veidot sabalansētas maltītes ik dienas. Tāpat skolēniem bija iespēja apliecināt savas uzturmācības zināšanas praktiskā uzdevumā, kur skolēni vizualizēja cukura daudzumu ikdienas našķos.


Skolu konkursa "Gardēžu klase" otrajai sezonai pieteicās 189 klases. Ogres sākumskolas 5.b klase bija to 40 laimīgo skaitā, kuri kvalificējās pusfināla kārtai. Tagad ir sasniegta nākamā pakāpe – 5.b klase ir iekļuvusi 20 pusfinālistu skaitā, kuri cīnīsies par galveno balvu. 


N.Baranovskis Ogres sākumskolas 5.b klasei pasniedza Goda rakstu par aizrautīgu sniegumu veselīga uztura konkursā "Gardēžu klase" un iedvesmu gatavot sabalansētas maltītes. 


5.b klases interesei par piedalīšanos konkursā nav nejaušs raksturs, jo Ogres sākumskolā arī ikdienā tiek pievērsta liela uzmanība veselīgam uzturam, miegam un kustībām. 


"Apzināmies, ka tam ir ļoti būtiska loma cilvēka attīstībā, tāpēc par veselīgu dzīvesveidu ar skolēniem runājam klases stundās un sociālajās zinībās. Piedalāmies arī programmās "Skolas piens" un "Augļi skolai"," saka Ogres sākumskolas direktores vietniece Aija Sirsniņa.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40076

2017. gada 3. novembrī, 11:25, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet