Atgriezties pie raksta

ONKC būs skatāma Vilipsona fotoizstāde

18.novembrī plkst.18 Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Izstāžu zālē notiks fotogrāfa, Ogres foto kluba vecbiedra Mārtiņa Vilipsona fotoizstādes "Ar dabu uz Tu" atklāšana.

"Laikā, kad dominē prātu tricinoši šovi un aktivitātes, fotogrāfs klusu runā par dabu un apdzied tās patieso skaistumu.  Viņa izstādē neredzam "smukbildītes" ar saulrietu vai zeltainās rudens ainavas. Mārtiņš konsekventi neatkārto Dieva radīto skaistumu, bet liek mums saskatīt to savā interpretācijā. Tā ir izstāde, kas liek prātam padomāt un dvēselei sajust, kas ir daba ap mums," stāsta Ogres foto kluba vadītājs Vitauts Mihalovskis.


Mārtiņš Vilipsons ir foto kluba Ogre vecbiedrs, dabas pazinējs. Viņa ikdienas ceļi darbā un sirdslietā – fotogrāfijā – ved mežos un pļavās, cilvēka neskartā un nesamaitātā vidē.


"Dabai ir savs alfabēts, sava gramatika," uzsver Vilipsons: "Daba jāaizsargā to atstājot neskartu, nekopjot un neiejaucoties ar savu cilvēcisko plānu tās norisēs un lietu gaitā. Dabiska vide ir mežonīga".


Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Ojārs Spārītis Mārtiņa Vilipsona foto albuma ievadā raksta: "Ne katrs, kuram ir acis, redz. Ne katrs, kuram ir fotoaparāts, prot ar to apieties. Mārtiņam Vilipsonam ir abi un viņš tos lieto par prieku sev un Dievam par godu. Bet viņam vēl ir arī trešais – jūtīga un pasaulei gaiši atvērta sirds (...)".


Izstāde būs aplūkojama līdz 23.decembrim.


Izstādi apskatīt var stundu pirms pasākumiem Lielajā zālē vai, piesakot vizīti, zvanot: 65024680.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40130

2017. gada 10. novembrī, 11:38, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lunis • 2017. gada 10. novembrī, 15:33
Mārtiņš viens no izcilākajiem Latviešu fotofrāfiem to zināja vē 1980to beigas kad viņa bilde ar Siguldas BAZNĪCU ! bija visas PSRS foto hrestomatijas vaka bilde! Vienkarši to ka tā baznīca vareja pateikt tik tie kas zinaja kas ir lutarāņu baznīca, tik sireala vienkarši grafiski perfekts attels tas bija. Otrs vāks tam pašam izdevumam bija Egons Spuris. Liels prieks par Mārtiņa izstādi.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet