Atgriezties pie raksta

Muzejā palīdz kopt un uzturēt patriotismu Foto

Gatavojoties svētkiem, Ogres Vēstures un mākslas muzejā notika radošā darbnīca, kurā tekstilmākslinieces Līvas Kaprāles vadībā varēja izgatavot patriotisku aksesuāru.

"Šajā darbnīcā top dažāda veida aksesuāri – ne tikai klasiskās piespraudes patriotiskās noskaņās. Tie var būt arī auskari, kakla lentas, rokassprādzes. Materiāli, ko izvēlamies aksesuāru gatavošanā, ieturēti sarkanbaltsarkanā tonalitātē. Protams, atceramies, ka 10.novembrī svinam Mārtiņdienu, tāpēc izmantojam arī gaiļa spalvas, kas arī ir košas un rada svētku noskaņojumu," atklāj Līva Kaprāle.


Radošajā darbnīcā mākslinieces padomos ieklausījās vairāki desmiti ogrēniešu, un salīdzinoši īsā laikā tapa gaumīgas un košas rotas patriotiskās noskaņās.


"Portālā "OgreNet.lv" izlasīju, ka muzejā būs šāda darbnīca, tāpēc devāmies šurp, lai, sagaidot valsts svētkus, pašas savām rokām izgatavotu sev rotas," stāsta Jeļena Samohvalova. Viņa uz muzeju atnākusi kopā ar meitu Valēriju, Ogres 1.vidusskolas 4.b klases skolnieci. 


Valērija atklāj, ka muzejā tapušos aksesuārus lietos ikdienā, ejot uz skolu un izrotājot apģērbu. Viņa jau izgatavojusi pīnīti valsts karoga krāsās, par kuru mājturībā nopelnījusi atzīmi "desmit". Patriotiskajā nedēļā Valērija mācās arī dzejoli par Latviju, ar kuru piedalīsies dzejas konkursā.


Sagaidot valsts svētkus, Patriotisko aksesuāru izgatavošanas darbnīca, Ogres Vēstures un mākslas muzejā notiek jau trešo gadu, un vienmēr tajā ir daudz dalībnieku.


"Šādas darbnīcas organizējam, lai cilvēkus izglītotu un palīdzētu viņiem pašiem sev radīt svētku sajūtu. Viena lieta ir piespraust pie apģērba kāda cita cilvēka salocītu lentīti Latvijas karoga krāsās, pavisam atšķirīga – izgatavot pašam," atzīst Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore Evija Smiltniece. "Patīkami, ka pie mums nāk ģimenes ar bērniem. Šajā reizē arī ir daudz bērnu. Darbojoties kopā ar vecākiem, viņi labāk izprot valsts svētku nozīmi. Manuprāt, pats svarīgākais ir iemācīt bērniem pašiem radīt svētku sajūtu un uzturēt dzīvas latviskās vērtības." 


Kamēr tapa rotas, fonā ik pa laikam ieskanējās Lāsmas Padedzes spēlētās kokles skaņas, radot noskaņu, ka patiešām tuvojas Latvijas dzimšanas diena.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40136

2017. gada 10. novembrī, 20:34, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet