Atgriezties pie raksta

Iznākusi Ēvalda Ribuļa grāmata "Laikmetu griežos I" Foto

Lāčplēša dienas priekšvakarā Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē norisinājās ogrēnieša, represētā Ēvalda Ribuļa grāmatas "Laikmetu griežos I" atvēršanas svētki.

Grāmatas atvēršanas svētkos piedalījās Ogres novada pašvaldības un Ogres Politiski represēto kluba pārstāvji, autora novadnieki, ģimene, radi un draugi.


"Laikmeta griežos I" apkopoti Ēvalda Ribuļa "Ormaņkalna stāsti", kas ir autora dzimtā puse, kā arī viņa māsas Ritas Ribules-Paegles un viņas vīra Pētera Paegles dzejoļi. Grāmata "Laikmeta griežos I" vēsta par Ormaņkalna ļaužu dzīvi līdz 1949.gada 25.martam, bet "Laikmeta griežos II" - par izsūtījuma laiku Sibīrijā.


"Vēlētos "Laikmetu griežos I" reizē ar maniem Sibīrijas stāstiem veltīt Latvijas simtgadei – gan kā mūsu pagātnes vīziju, gan cerību sapni nākotnei," grāmatas priekšvārdā raksta E.Ribulis.


Grāmatai "Laikmetu griežos II. Sibīrijas stāsti" atvēršanas svētkus svinējām pagājušā gada oktobrī.


"Vispirms atvērām mūsu kluba biedra Ēvalda Ribuļa grāmatu "Laikmeta griežos II", jo Sibīrijas tematika autoram tajā brīdī šķita aktuālāka. Nebija arī pārliecības, ka tiks atrasti finansiāli resursi, lai izdotu atmiņu krājumu par laiku līdz 1949.gada deportācijām," jaunās Ē. Ribuļa grāmatas prezentācijā atklāja Ogres Politiski represēto kluba priekšsēdētājs Ivars Kaļķis.


Grāmatas "Laikmetu griežos I" pirmpublicējuma iespējas radās līdz ar Ogres Politiski represēto kluba priekšsēdētāja Ivara Kaļķa iniciatīvu un palīdzību, kā arī ar Ogres novada pašvaldības finansējumu projekta "R.A.D.I. - Ogres novadam" ietvaros.


Diemžēl jaunās grāmatas atvēršanas svētki noritēja bez autora klātbūtnes, jo Ribuļa kungs šobrīd ārstējas slimnīcā. It kā nojaušot, ka nevarēs piedalīties grāmatas atvēršanas svētkos, cienījamais kungs, kurš jau nosvinējis 81.dzimšanas dienu,  savlaicīgi bija sagatavojis dāvinājumam grāmatas ar veltījumiem. Autora vēstījumu un pateicību visiem grāmatas atvēršanas svētku dalībniekiem nolasīja viņa dēls Oskars Ribulis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40138

2017. gada 11. novembrī, 11:41, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

lūdzu: • 2017. gada 13. novembrī, 22:46
http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40138/ https://www.ovv.lv/atver-evalda-ribula-gramatu-laikmetu-griezos/
Rita • 2017. gada 13. novembrī, 22:24
Kur bija informācija par pasākumu? Nezināju, būtu aizgājusi...
zika • 2017. gada 12. novembrī, 15:21
apsis laikam ir viens no tiem.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet