Atgriezties pie raksta

Ogres muzejam dāvina projekta laikā tapušu tekstilmozaīku Foto

Piektdien Ogres Vēstures un mākslas muzejā ieradās biedrības "Socializācijas klubs" valdes locekle Olga Tinkuse, lai pasniegtu dāvanu, kas ir meistarklašu "Tekstilmozaīkas pamati" rezultāts.

Meistarklases "Tekstilmozaīkas pamati" tika īstenotas projekta "Izglītojies un radi savam novadam" ietvaros.


Kopumā notika 7 meistarklases dažādos Ogres novada pagastos un noslēdzošā Ogrē. Meistarklašu rezultātā izveidota tekstilmozaīka Ogres novada teritorijas kontūras formā kā veltījums Latvijas simtgadei un Ogres pilsētas deviņdesmit gadu jubilejai.


Tekstilmozaīkā var atrast visu pagastu – Mazozolu, Krapes, Ķeipenes, Madlienas, Lauberes, Suntažu, Ogresgala -, kā arī Ogres nosaukumu. Tās ir vietas, kurās notika meistarklases.


Nodarbību laikā dalībniekiem bija iespēja apgūt tekstilmozaīkas tehniku, kuru var pielietot dažādiem rokdarbiem, dizaina objektu izgatavošanai, apģērbu un to aksesuāru izgatavošanai. Meistarklasi vadīja Ilze Mendziņa - apģērbu dizainere ar vairāk nekā 25 gadu profesionālo pieredzi.


Kā atklāj O.Tinkuse, meistarklases tika organizētas, lai parādītu, kā no vienkāršiem un katram pieejamiem materiāliem var izgatavot noderīgas un skaistas lietas. Ne mazāk svarīga arī socializācijas iespēja starp cilvēkiem.


Meistarklases tika organizētas pagastos, lai interesentiem būtu vieglāk sasniedzamas, jo projekta "Izglītojies un radi savam novadam" mērķis ir nodrošināt Ogres novada iedzīvotājiem iespēju profesionāļu vadībā iegūt jaunas zināšanas un prasmes pēc iespējas tuvāk savai dzīvesvietai. 


Meistarklasēs piedalījās ap 100 interesentu. To laikā dalībnieki veica praktiskus uzdevumus. Gatavie darbi līdz ar jaunām prasmēm tagad nonākuši to autoru īpašumā.


Savukārt Ogres Vēstures un mākslas muzejā nonākusi projekta laikā tapusī tekstilmozaīka kā vēstures liecība par Ogres novada iedzīvotāju interesēm un talantiem, sagaidot Latvijas simtgadi un Ogres 90 gadu jubileju.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40142

2017. gada 12. novembrī, 17:08, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet