Atgriezties pie raksta

Atver Elitas Bičevskas grāmatu "Mīlestības gaismā"

10.novembrī Ogres Centrālās bibliotēkas Pasākumu zālē sirsnīgā gaisotnē aizvadīti Elitas Bičevskas grāmatas "Mīlestības gaismā" atvēršanas svētki.

Šis ir jau sestais notikums Ogres Centrālās bibliotēkas pasākumu ciklā "Ogrēnieši rada un rāda", kas veltīts Ogres pilsētas un arī Ogres Centrālās bibliotēkas 90 gadu jubilejai, kas tiks svinēta 2018.gadā. 


Elita Bičevska ir lauberiete, kuras dziļā un nopietnā dzeja ir dvēseles dziedājums. To mūzikā ietērpis dziesminieks Gundars Riekstiņš no Jelgavas. Abi mākslinieki, sākotnēji nepazīstot viens otru klātienē, sastapušies savu darbu krustcelēs.


Grāmatas atvēršanas svētkos Elita Bičevska lasīja savu dzeju. Gundars Riekstiņš dalījās atmiņās, kā iepazinis Elitas Bičevskas dzejoļus un kā, sākotnēji ne visai viegli, veicies ar to ietērpšanu mūzikā. Rezultāts priecē gan pašu mūziķi, gan dzejas autori, gan ikvienu klausītāju. 


Elitu Bičevsku grāmatas atvēršanas svētkos sveikt bija ieradusies Mārīte Bikovska, kura, kā pati atzina, ir enerģijas pilna latgaliete. Viena no viņas trim mājvietām ir Ogrē, netālu no Daugavas. Savu sveicienu visiem klātesošajiem Mārīte Bikovska veltīja skanīgā latgaļu valodā, taču savu dzeju lasīja skaidrā čiuļu valodā.


Pateicībā par jauko pasākumu Ogres Centrālā bibliotēka no Mārītes Bikovskas saņēma dzejas almanahu "Rēzekne", kas veltīts Latgales kongresa simtgadei.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40150

2017. gada 13. novembrī, 12:55, Kultūra un izglītība
Aija Žilvinska, Ogres Centrālās bibliotēkas direktores vietniece

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet