Atgriezties pie raksta

Ogres muzejā būs skatāma izstāde "...no zīmuļa līdz tērpam"

1.decembrī plkst.19 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta ogrēnietes, modes mākslinieces un dizaineres Ilzes Patmalnieces pirmā personālizstāde "...no zīmuļa līdz tērpam".

Ilzei Patmalniecei, kā daudziem modes māksliniekiem, piemīt laba formas un krāsu izjūta. Mākslas zinības apguvusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas apģērbu modelēšanas nodaļā, Tallinas Mākslas universitātē un Latvijas Mākslas akadēmijā. Mākslinieces īpašā izsmalcinātība atspoguļojas ne tikai sievišķīgajās kāzu kleitās, bet arī Latvijā atpazīstamu mūziķu darinātajos tērpos.


Daloties pārdomās par savu darbu, Ilze Patmalniece stāsta, ka "mode reflektē visu apkārt notiekošo - arhitektūrā, politikā, mūzikā, inovācijās. Tērps noteikti ir stāsts par konkrēto valkātāju, vizītkarte, pirmais, ko mēs pamanām. Un tas var pastāstīt ļoti daudz. Tāpēc modes mākslinieka uzdevums ir palīdzēt nodot šo informāciju. Reizēm jūtos kā tēlnieks, jo man ir dota iespēja ar tērpa palīdzību pamanīt un izcelt visu skaisto sievietē, un kaut ko paslēpt. Jābūt arī labam psihologam, lai saprastu, cik drosmīga ir nēsātāja un ko varēs iznest. Īpaša sajūta man ir darinot kāzu kleitas, tas ir darbs, kurš sniedz lielu prieku arī man".


Pirmsākums ir zīmulis un skice. Tikai tad, atrodot labāko risinājumu, konkrētai sievietei tiek darināts tērps. Izstādē būs skatāmas kleitas, kuru radīšanai Ilze Patmalniece iedvesmu ir smēlusies no katras nēsātājas stāsta, kā arī tērpi, kuri darināti speciāli koncertprogrammām, dziesmām, fotosesijām un citiem pasākumiem. Apmeklētājiem būs pārsteigums, redzot arī citas mākslinieces prasmes – darbus, kuros attēlotas radošas idejas.


Izstāde skatāma no 1.decembra līdz 2018.gada 14.janvārim.


Ieeja bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40211

2017. gada 21. novembrī, 17:41, Kultūra un izglītība
Lāsma Padedze, Ogres Vēstures un mākslas muzeja informācijas speciāliste

Jaunākie komentāri

Džo • 2017. gada 22. novembrī, 13:18
Man patīk! Prieks par Ilzes talantu. Viņa jau vidusskolā izcēlās.
____________ • 2017. gada 22. novembrī, 11:56
Man gan nepatīk.....
inga • 2017. gada 22. novembrī, 07:14
vai Elitas māsa?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet