Atgriezties pie raksta

Ogres muzejā Ilzes Patmalnieces personālizstāde

1.decembrī plkst.19 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta mākslinieces un dizaineres, ogrēnietes Ilzes Patmalnieces pirmā personālizstāde "...no zīmuļa līdz tērpam".

Tajā varēs skatīt modes mākslinieces darinātās kāzu kleitas un citus tērpus, kuriem par iedvesmu ir kalpojuši īpaši notikumi.


Kad mode tiekas ar mākslu, mēs varam būt liecinieki ļoti skaistām pārvērtībām. Par pamatu gaumīgam tērpam kalpo ne tikai modes tendences, bet arī cilvēka stāsts, tāpēc psihologa lomā jāiejūtas arī pašam dizainerim. Ilze Patmalniece prasmīgi īsteno sieviešu sapņus un darina kāzu kleitas. Katra apbur ar savu šarmu, akcentiem un vēsta savu stāstu par īpašo notikumu. 


Ilze Patmalniece mākslas zinības apguvusi gan Latvijā, gan ārzemēs. Tērpus darinājusi atpazīstamiem mūziķiem un dziedātājiem, īpašiem pasākumiem, dziesmām, koncertprogrammām.  


Vislielāko prieku modes māksliniecei sagādā kāzu kleitu darināšana. Pārdomās par savu darbu, Ilze Patmalniece atklāj, ka "mode reflektē visu apkārt notiekošo - arhitektūrā, politikā, mūzikā, inovācijās. Tērps noteikti ir stāsts par konkrēto valkātāju, vizītkarte, pirmais, ko mēs pamanām. Un tas var pastāstīt ļoti daudz. Tāpēc modes mākslinieka uzdevums ir palīdzēt nodot šo informāciju." 


Kā Ilze Patmalniece pati uzsver – tērpa pirmsākums ir zīmulis un skice... Ogres Vēstures un mākslas muzejā izstādes atmosfēru papildinās arī mākslinieces gleznojumi un zīmējumi.  Apmeklētāji varēs novērtēt mākslinieces daudzās prasmes un izbaudīt ceļojumu modes pasaulē no zīmuļa līdz tērpam.


Visi interesenti aicināti uz tikšanos ar modes mākslinieci Ilzi Patmalnieci personālizstādes "...no zīmuļa līdz tērpam" atklāšanā. 


Izstāde būs skatāma līdz 2018. gada 14. janvārim.


Ieeja bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40280

2017. gada 30. novembrī, 12:02, Kultūra un izglītība
Lāsma Padedze, Ogres Vēstures un mākslas muzeja informācijas speciāliste

Jaunākie komentāri

točno • 2017. gada 1. decembrī, 13:07
Vēl viens pamuļķis...
? • 2017. gada 1. decembrī, 11:48
muzejs strādā līdz 17.00, bet izstādi atklās 19.00! slēgtā muzejā?
Annai • 2017. gada 1. decembrī, 11:23
Muzeja darba laiks: O., T., C., Pk. - 10.00 - 17.00 S., Sv. - 12.00 - 16.00

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet