Atgriezties pie raksta

TDA "Ogre" 9. decembrī svinēs 70.jubileju Foto

Sestdien, 9. decembrī, plkst.17 uz 70. jubilejas koncertu aicina Ogres novada Kultūras centra (ONKC) tautas deju ansamblis "Ogre".

TDA "Ogre" nosaukumā nes pilsētas vārdu jau kopš 1947. gada. Kolektīva dibinātāja gods pienākas Andrejam Meijam, kura stafeti 70 gadu laikā ir pārņēmuši tieši desmit vadītāji. Tautas deju ansambļa statusu "Ogre" ieguva divdesmit gadus vēlāk - 1967. gadā, bet savu spēku un talantu kā A grupas deju kolektīvs pierāda 2014./15. gada sezonā.


Šobrīd TDA "Ogre" dejo gandrīz 50 jaunieši visdažādākajos vecuma posmos. Kolektīva darbību jau septīto gadu pārvalda vadītājs Edgars Tabors, kurš 2011. gadā šo pienākumu pārņēma no TDA "Ogre" bijušās dejotājas un ilggadējas kolektīva vadītājas Ingas Biukšānes. Ievērojams kolektīva dārgums ir tā koncertmeistars Guntars Kalnciems, kurš vienlaikus arī izpelnījies kolektīva vecākā dalībnieka statusu, esot tam uzticīgs jau no 1967.gada. 


Arī šis gads "Ogre" bijis jaunumu pārpildīts: ievēlēta jauna prezidente – Elīna Kursiša, kā arī uzsākta sadarbība ar jaunu repetitoru: Igoru Pavļeņinu. Savā 70.sezonā TDA "Ogre" dejotāji ir apņēmības un gribasspēka pilni kvalitatīvi pieveikt visu garo darāmo darbu sarakstu: sākot ar apaļās jubilejas svinībām šā gada noslēgumā, līdz pat Latvijas simtgades svinībām un koncertiem Daugavas stadionā. Kolektīva dalībnieki paši smejas, ka "ir kā ģimene, jo dažbrīd deju partnerus nākas satikt pat biežāk, nekā mājiniekus".


Dejotāji aicina uz TDA "Ogre" jubilejas koncertu "Par mums" 9. decembrī plkst.17. Kolektīvs  apgalvo, ka "spēks mājo pašās saknēs, pūrs ir pārpildīts emociju un jauneklīga dejotprieka". Viņi ir gatavi dalīties un svinēt kopā!


Koncertā viesosies DK "Bramaņi" un pašmāju kolektīvi  - BDK "Pīlādzītis" un VPDK "Raksti", kā arī jauniešu koris "Impulss". Ieeja koncertā bez maksas.


Pēc koncerta bijušie "Ogres" dejotāji gaidīti uz balli Ogres novada Kultūras centra Deju zālē. Par dalību pasākumā lūdzam sazināties pa tālr.: 27856553 vai rakstot uz e-pastu: tdaogre70@gmail.com. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40295

2017. gada 2. decembrī, 12:35, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet