Atgriezties pie raksta

Lauberē jauna tradīcija – svētku egles iedegšana Foto

3.decembra pēcpusdienā Lauberes pagastā iedegta svētku eglīte, kurai rotājumus veidoja paši lauberieši.

Šogad kopīga svētku egles iedegšana notika pirmo reizi, un to apmeklēja daudzas ģimenes ar bērniem. Pasākuma dalībnieki pulcējās kultūras namā, kur Lauberes pagasta Kultūras nama vadītāja Ingrīda Eglīte aicināja bērnus uzrakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim, pastāstot par saviem labajiem darbiem. Dažiem bērniem labo darbu saraksts veidojās ātri, citiem tas prasīja piepūli. Bērni atklāja, ka gaida Ziemassvētkus un dāvanas, savukārt Adventes laikā vairāki paši savās mājās izveidojuši vainadziņus un šodien tajā iedeguši pirmo svecīti.
 
Vēlāk bērni kopā ar vecākiem, vecvecākiem, brāļiem un māsām veidoja Ziemassvētku eglītes rotājumus. Kad tie bija gatavi, visi devās ārā pie eglītes, iekāra tajā savas rotas, un I.Eglīte kopā ar pagasta pārvaldes vadītāju Andri Misteru eglītē iededza gaismiņas. Bija sagatavota garšīga svētku tēja un piparkūkas. Pēc mielošanās tika minētas mīklas un iets rotaļās.
 
Uz pasākumu atnākusi lauberiete Aiga ar dēlu Jāni. Aiga atklāj, ka Ziemassvētki ir ģimenes svētki, kuros sanākot kopā visa kuplā saime - nākot Ziemassvētku vecītis, visi skaita dzejoļus. Adventes laikā Aiga izmantojusi iespēju un ar dēlu atnākusi kopā iedegt svētku eglīti. Citām ģimenēm Aiga svētkos un arī citās reizēs vēl neaizmirst par ģimeni.
 
Savas eglītes rotas izveidojuši arī Ilga un Valters Gulbji kopā ar bērniem Beāti un Emīlu. "Adventes laikā mēs kopā izveidojam vainadziņu un katru nedēļu tajā iededzam svecīti. Visiem citiem svētkos vēlam saticību, atbalstīt vienam otru un mīlēt," vēl māmiņa Ilga, kura atklāj, ka kopīga svētku egles iedegšana ir jauks pasākums, kurā var pavadīt laiku kopā ar ģimeni un citiem lauberiešiem.  
 
Svētku eglītes rotājumus sievai un meitiņām Emīlijai un Kristīnei palīdz veidot Ivars. Iepriekš ģimene dzīvojusi Madlienā, sevi par lauberiešiem sauc divus mēnešus. Tagad, kad Ivaram izveidojusies sava ģimene, tiek domāts par savu tradīciju ieviešanu, un kopīga svētku egles iedegšanas pasākuma apmeklēšana varētu būt viena no tām. Arī šajā ģimenē Ziemassvētki ir vieni no gada gaidītākajiem un lielākajiem svētkiem, kad pie Ivara vecākiem Madlienā sabraucot radi, ir svētku galds, dāvināšanas prieks. Ivars visiem svētkos vēl saticību, mīlestību, veselību un jauki pavadīt laiku ar sev tuvajiem.
 
Eglītes rotu kopā ar pārējiem izgatavoja arī Lauberes pagasta pārvaldes vadītājs Andris Misters. "Kopīga svētku egles iedegšana Lauberē šogad notiek pirmo reizi, tā ir Ingrīdas Eglītes ideja un man tā šķiet ļoti jauka," saka A.Misters, kurš savā ģimenē Ziemassvētku gaidīšana laiku pavadot klusā un mierīgā atmosfērā. Svētkos visiem novada iedzīvotājiem A.Misters vēl mīļi dzīvot, saticību un neaizmirst par saviem bērniem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40301

2017. gada 4. decembrī, 10:20, Kultūra un izglītība
wwww.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet