Atgriezties pie raksta

Madlienā iededz svētku egli Foto

Pirmās Adventes svētkos Madlienas pagastā iedegta svētku eglīte.

Pirms eglītes iedegšanas kopā ar bērniem un vecākiem rotaļās devās krustmāte Agate, rūķi un rūķu māmiņa, lapsēns un zaķēns. Madlieniešus svētkos sveica Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš, un, visiem kopā saucot, arī eglītē iedegās gaismiņas. Ikvienam bija iespēja iegādāties krāsainas un gardas piparkūkas no Ķeipenes.
 
Pēc egles iedegšanas ikvienam bija iespēja uzrakstīt un nosūtīt Ziemassvētku apsveikumu. Šāda iespēja radīta sadarbībā ar Latvijas pastu, kas dāvinājis 100 apsveikumu kartītes un pastmarkas, lai madlieniešiem būtu iespēja bez maksas nosūtīt apsveikumu svētkos saviem draugiem, radiem, paziņām un pašam Ziemassvētku vecītim. Tas arī labprāt tika izmantots!


Madlieniete Dace raksta apsveikumu vecākiem, viņa katru gadu rakstot Ziemassvētku apsveikumus! Savukārt Martelam rakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim palīdz māsa Aleksandra. Vēstules saturu gan Martels neizpauž – tas esot noslēpums. Savukārt Dace ar abām meitām atbraukusi no Mālpils, un izmanto iespēju ne tikai piedalīties svētku egles iedegšanā, bet arī uzrakstīt apsveikumu Ziemassvētku vecītim. Jaunākā meita Elza (8 gadi) atklāj, ka lūgusi Ziemassvētku vecītim svētkos lego un rotaslietas. Katru gadu vecītis ņemot vērā viņas vēlmes, meitene cer, ka tā būs arī šogad.
 
Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš atklāj, ka Madlienā svētku egle pirmo reizi iedegta 2011.gadā. Tajā laikā aktīvi darbojusies Madlienas iedzīvotāju iniciatīvas grupa. Kopā sanākuši, paši madlienieši radīja idejas par to, kādus svētkus un pasākumus rīkot. Viena no idejām – kopīga svētku egles iedegšana.


Arī O.Atslēdziņš izmantoja iespēju uzrakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim. Pagasta pārvaldes vadītājs atklāj, ka vēstulē lūdzis labklājību un laimi visiem Madlienas iedzīvotājiem, savukārt savā ģimenē, gaidot Ziemassvētkus, viņš cenšoties būt kopā ar savējiem, domāt labas domas un labestībā un sirsnībā radīt svētku noskaņu. Novada iedzīvotājiem svētkos O.Atslēdziņš vēl ieklausīties vienam otrā un savā sirdī, uzticēties viens otram, pašiem domāt un vērot, kas notiek apkārt.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40303

2017. gada 4. decembrī, 10:40, Kultūra un izglītība
wwww.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Made • 2017. gada 4. decembrī, 11:55
Liels paldies par lielisko iespēju nosūtīt Ziemassvētku pastu.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet