Atgriezties pie raksta

Šodien mūzikla "Pasaka par Ziemassvētku zvaigzni" pirmizrāde

Jau šajā svētdienā, 10.decembrī, plkst.16 Ogres novada Kultūras centrā (ONKC) notiks mūzikla "Pasaka par Ziemassvētku zvaigzni" (Leons Briedis, Valdis Zilvers) pirmizrādi.

Sadarbojoties ONKC bērnu vokālās studijas "Svilpastes", Ogres Tautas teātra un ONKC radošajai komandai, tapis unikāls ONKC producēts Ziemassvētku uzvedums.


Kā norāda Ogres Tautas teātra režisors Jānis Kaijaks: "Uz Ogres novada Kultūras centra skatuves pasaka uzsāk savu jauno dzīvi. Valda Zilvera melodijas ieskanēsies jaunās, mūsdienīgās aranžijās, atraktīvās un temperamentīgās Svilpastes izdziedās un izdejos šo stāstu, bet Ogres Tautas teātra aktieri spēlēs pieaugušo lomas. Atkal mazā, drosmīgā Sonja viena pati dosies aukstajā Norvēģijas ziemas naktī, lai atrastu nabaga Karalim Ziemassvētku zvaigzni, jo pareģojumā teikts, ka tad viņš atkal atradīs savu pazudušo meitiņu, princesi Zeltmatīti. Savā ceļā Sonja sastaps daudzas briesmas, iegūs jaunus draugus. Ļaunais Grāfs un Ragana dažādi centīsies Sonju aizkavēt, bet viņiem tas neizdosies. Un vēl ceļā Sonja satiks īsto Ziemassvētku vecīti un uzzinās, kā top ziemassvētku dāvanas, kuras bērni tik ļoti gaida svētkos".


Mūzikla radošā komanda - režisors Jānis Kaijaks (Ogres Tautas teātris), radošā direktore, vokālais pedagogs Ilze Miezere (bērnu vokālā studija Svilpastes), horeogrāfs Ināra Arbidāne (bērnu vokālā studija Svilpastes), kustību konsultante Rita Lūriņa, tērpu māksliniece Dana Lūsēna, aranžējumi Pēteris Pāss un Aija Pāss un scenogrāfija Ūna Laukmane, Mairita Ose.


"Ziemassvētku laikā mēs visi - gan mazie, gan lielie - ļoti gribam sajust īstus svētkus, izdzīvot tos pēc iespējas skaistāk. Svētku gaidīšana un eglītes rotāšanu, dāvanu saņemšana un došanas prieks. Mums jāatceras paskatīties tumšajās ziemas debesīs, kurās mirdz tik daudzas zvaigznes, bet viena no tām ir tā zvaigzne, kura pirms vairāk nekā 2000 gadiem vēstīja par Jēzus piedzimšanu - Ziemassvētku zvaigzne. Viņa ir tepat, virs mums. Mums tikai jāpaceļ acis uz debesīm. Mēs aicinām jūs kopā ar mums doties šajā piedzīvojumiem bagātajā ceļojumā, kopīgi sajust Ziemassvētkus, Ogres novada Kultūras centrā," tā J.Kaijaks.


Neilgi pirms Ziemassvētkiem, 23.decembrī, plkst.12 notiks mūzikla papildus izrāde.


Lomās: SONJA Megija Žvagiņa, KARALIS Andris Peismalietis, GRĀFS Guntis Kolbergs, RAGANA Evija Majore, ZIEMASSVĒTKU VECĪTIS Andris Peismalietis, ŪLE Kristofers Kalvis, PETRA Samanta Nagle, PETRĪNE Ieva Miezere, RAGANAS MEITA Paula Grundmane, LAUPĪTĀJI Andrians Āboliņš, Mārtiņš Liepiņš un Reinis Miezers, RŪĶIS Krists Upelnieks.


Biļetes nopērkamas ONKC kasē, "Biļešu paradīze" kasēs un internetā. Biļetes cena EUR 5. Grupas biļete - Grupa15+ - 20% atlaide un 1 skolotājs bez maksas.


"Pasaka par Ziemassvētku zvaigzni" pēc norvēģu rakstnieka Sjerres Branta lugas motīviem. Par drosmīgo Sonju, kas aukstajā Norvēgijas ziemas naktī dodas meklēt Ziemassvētku zvaigzni. Par brīnumiem un ticību, par zvaigzni, kas starp tūkstošiem mirdzēdama, vairāk nekā pirms 2000 gadiem vēstīja par Jēzus piedzimšanu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40329

2017. gada 7. decembrī, 13:06, Kultūra un izglītība
ONKC Attīstības plānošanas un projektu nodaļas vadītāja Dace Tribocka

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet