Atgriezties pie raksta

Lielvārdē "Lakstīgalas" sacenšas latviešu tautas dziesmu dziedāšanā Foto Rezultāti

7. decembrī A.Pumpura muzejā Lielvārdē Ogres novada Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā izglītības pārvaldēm organizēja konkursa "Lakstīgala 2018" I kārtu, kurā piedalījās Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novadu dziedātāji.

Dalībnieki sacentās ne tikai tautas dziesmu dziedāšanā un zināšanā, bet arī atbildēja uz viktorīnas jautājumiem par tradicionālajiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem, kā arī izskaidroja tautas dziesmās izmantotos senvārdus, informē Ogres novada BJC mūzikas interešu izglītības metodiķe G.Bičule.


Konkursu vērtēja L.Dziedātāja, D.Bleikša (Ogres Mūzikas skola) un M. Dargiene (OBJC).


I vietu jaunākajā grupā izcīnīja Madlienas vidusskolas komanda (sk. I. Mežajeva), vidējā grupā – Birzgales pamatskolas komanda (sk. S. Siliņa), bet vecākajā grupā - Ogres 1. vidusskolas komanda (sk. G. Bičule).


Uz II kārtu – Vidzemes novada konkursu - žūrijas komisija izvirzīja Birzgales pamatskolas 5.-9. klašu komandu un Ogres 1. vidusskolas komandas. Vidzemes novada konkurss notiks nākamā gada 26.janvārī Cēsīs.


Latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensību "Lakstīgala" mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi, padziļināt zināšanas par latviešu tautas dziesmu un latviešu tautas tradīcijām, kā arī aktivizēt sava novada kultūras vērtību apzināšanu.


Konkursu organizē Valsts Izglītības satura centra interešu izglītības un tālākizglītības departaments, projekta vadītāja ir šī departamenta vecākā referente Rita Platpere.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40355

2017. gada 11. decembrī, 10:55, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Bobis • 2017. gada 11. decembrī, 22:17
Tā G.B. gadījumā nav pelnošākā Ogres sieviete???? :)))))))))))))))))) paskaitīju... pieci darbi sanāk sievišķim. Vai šī sieviete kaut kad guļ arī? mūzikas skolas direktora vietniece, skolotāja mūzikas skolā, skolotāja 1.vsk, jauniešu korim diriģente un tad vēl izrādās BJK metodiķe. :))))))))))))))))))
Lunis • 2017. gada 11. decembrī, 21:19
Vareni , lai mežu gali līgojas !
to >nekauniba • 2017. gada 11. decembrī, 18:37
Piekrītu. Vajag neatkarīgu žūriju konkursam.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet