Atgriezties pie raksta

Ogres novada Zelta fondā uzņemti pirmie 67 pedagogi Foto

2017.gada 21.decembris Ogres novadā ieies vēsturē ar jaunu tradīciju – ilggadējo pedagogu godināšanu, kuri izglītības iestādēs nostrādājuši 40 un vairāk gadus.

Ogres Mūzikas skolā norisinājās svinīgais pasākums, kuru vadīja Ogres Tautas teātra režisors Jānis Kaijaks un priekšnesumus sniedza topošie mūziķi.

"Šim bērnu un jauniešu izglītošanai veltītajam laikam ir ļoti liela vērtība. Mēs visi, protams, vēlamies, lai skolās ienāk jaunie pedagogi, bet arī viņiem ir ļoti svarīgs viedo un pieredzes bagāto kolēģu atbalsts un padoms, kā arī pieredzes pārņemšana," sveicot skolotājus un sakot paldies par viņu paveikto ilgu gadu garumā, uzsvēra Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte. "Katram pedagogam, kuru šodien uzņemam Zelta fondā, dāvinām baltu zvanu, kas simbolizē skolu. Uz tā ir uzrakstīti Imanta Ziedoņa vārdi „Laiki nav svarīgi. Svarīgs ir cilvēks”. Arī mēs uzskatām, ka vissvarīgākais ir mūsu cilvēki." 


Klātesošos uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: "Mums katram ir bijis pedagogs, kurš mūs virzījis uz priekšu. Katram pašam ir jābūt atbildīgam par sevi, bet skolotājs redz tās iespējas, kas piemīt viņa skolniekam vai audzēknim, un palīdz viņam saskatīt tālākus apvāršņus. Bieži vien tās ir zināšanas ne tikai par mācību priekšmetu, bet arī par dzīvi un tās uztveri." 


Sveicot skolotāju Svetlanu Zaharovu, kura Ogres 1.vidusskolā savulaik Egilam Helmanim mācīja krievu valodu un literatūru, pašvaldības vadītājs atklāja, ka skolotājas aizrautīgie stāsti par ceļojumiem iedvesmojuši arī viņu iepazīt tuvas un tālas zemes. 


Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis saviem skolotājiem un kolēģiem, no kuriem viņš daudz guvis kā pedagogs, teica paldies ar paša komponētu dziesmu. 


Par godprātīgu darbu un ilggadēju ieguldījumu izglītībā Ogres novada pašvaldības Pateicības saņēma 67 Ogres novada izglītības iestāžu pedagogi: Gunta Pupina, Arvīds Bogdāns, Māris Siliņš, Rita Šķēle, Jevgēnijs Liepa, Silvija Tutāne, Rasma Vērpēja,  Astrīda Mazule, Astra Rubene, Aina Krinberga, Valentīna Gulāne, Dace Jansone, Laimdota Jonkuse, Guna Pūpēde, Leonīds Sorokins,  Alda Daugule. Maija Gorda, Dace Kābele, Inta Laicāne, Anita Migleniece, Anda Priede,  Antra Virsnīte, Svetlana Zaharova, Aiza Tīsa, Lilija Asatrjana. Argentina Grigorjana, Ludmila Karasjova, Irina Kuzmiča, Staļina Pankova, Pāvels Solovjovs, Lidija Strelkova, Aleksandra Trušele,  Rasma Pērkone, Skaidrīte Andževa, Valda Tuča, Inta Kuļicka, Māra Saleniece, Elita Jēkabsone, Regīna Donska, Ineta Dreimane, Benita Feldberga, Vera Gruzniņa, Svetlana Gžibovska, Jevģēnija Lāce, Lonija Pušmucāne, Daina Švikstiņa, Ludmila Andrejeva, Daina Germa, Margarita Kondratjeva, Elena Minova, Aivars Vekmanis, Daina Čudare, Ilona Dika, Sandra Kuriloviča, Inta Skaista, Maija Bogdanova, Svetlana Catlaka, Dmitrijs Grozovs, Irēna Ignatāne, Viktorija Ivanova, Tatjana Januševka, Larisa Krašutska, Zita Krūmiņa, Juris Gailītis, Vineta Kazeka, Vineta Līce, Sarmīte Paegle. 


Skolotājs ir viena no tām profesijām, kuru nereti izvēlas uz mūžu, arī darba vietas nemēdz bieži mainīt. 


Sporta skolotājs Jevgēnijs Liepa, izņemot vienu gadu, ko pavadījis praksē Jaunjelgavas vidusskolā, pārējos četrdesmit ar pus gadus strādā Madlienas vidusskolā un izaudzinājis vairākas sportistu un fiziski aktīvu jauniešu paaudzes. Savulaik J.Liepas audzēknis Ingus Paegle bijis iekļauts Latvijas izlasē tāllēkšanas un augstlēkšanas disciplīnās un ar panākumiem piedalījies nozīmīgos mačos toreizējās Padomju Savienības mērogā.


Šobrīd J.Liepas lepnums ir Elvis Veinbergs, kurš sprintā un tāllēkšanā "B" vecuma grupā ir labākais Latvijā. "Mani visvairāk savā darbā gandarī tas, ka skolēni pēc gadiem atnāk un saka paldies, ka sports palīdzējis viņiem būt aktīviem un veseliem," atzīst J.Liepa. 


Arī Ogres Mūzikas skolas klavieru skolotāja Maija Bogdanova visu līdzšinējo darba mūžu – rit jau 43.gads - aizvadījusi šajā pašā skolā. "Mana mamma – Anela Mizovska – dibināja Ogres Mūzikas skolu. Tā es turpinu viņas darbu, un neko citu nevaru iedomāties. Tā ir mana vieta," saka M.Bogdanova. 


Ogres novada Zelta fondā uzņemtie pedagogi ierakstīja vēlējumus Goda grāmatā. Ogres Mūzikas skolas klavieru skolotāja Maija Bogdanova kolēģiem, kuri papildinās Zelta fondu nākamajos gados, veltīja savu dzejoli, kurā ataino bērnu pirmos muzikālos vingrinājumus un gandarījumu par sasniegto.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40440

2017. gada 21. decembrī, 20:09, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet