Atgriezties pie raksta

Piektdien Ogrē mūzikls "Pasaka par Ziemassvētku zvaigzni"

5. janvārī plkst.18 aicinām uz Ogres novada Kultūras centru (ONKC) noskatīties mūziklu "Pasaka par Ziemassvētku zvaigzni", kas decembra sākumā piedzīvoja pirmizrādi, informē ONKC Attīstības plānošanas un projektu nodaļas vadītāja Dace Tribocka.

Mūzikls veidots pēc norvēģu rakstnieka Sjerres Branta lugas motīviem. Stāsts ir par drosmīgo Sonju, kas aukstajā Norvēgijas ziemas naktī dodas meklēt Ziemassvētku zvaigzni. Par brīnumiem un ticību, par zvaigzni, kas starp tūkstošiem mirdzēdama, vairāk nekā pirms 2000 gadiem vēstīja par Jēzus piedzimšanu.


Mūziklā piedalās ONKC bērnu vokālā studija "Svilpastes" un Ogres Tautas teātra aktieri.


Kā norāda Ogres Tautas teātra režisors Jānis Kaijaks: "Uz Ogres novada Kultūras centra skatuves pasaka uzsāk savu jauno dzīvi. Valda Zilvera melodijas ieskanēsies jaunās, mūsdienīgās aranžijās, atraktīvās un temperamentīgās "Svilpastes" izdziedās un izdejos šo stāstu, bet Ogres Tautas teātra aktieri spēlēs pieaugušo lomas. Atkal mazā, drosmīgā Sonja viena pati dosies aukstajā Norvēģijas ziemas naktī, lai atrastu nabaga Karalim Ziemassvētku zvaigzni, jo pareģojumā teikts, ka tad viņš atkal atradīs savu pazudušo meitiņu, princesi Zeltmatīti. Savā ceļā Sonja  sastaps  daudzas briesmas, iegūs jaunus draugus. Ļaunais Grāfs un Ragana dažādi centīsies Sonju aizkavēt, bet viņiem tas neizdosies. Un vēl ceļā  Sonja satiks  īsto Ziemassvētku vecīti un uzzinās, kā  top ziemassvētku dāvanas, kuras  bērni tik ļoti gaida  svētkos."


Mūzikla radošā komanda - režisors Jānis Kaijaks (Ogres Tautas teātris), radošā direktore, vokālā pedagoģe Ilze Miezere (bērnu vokālā studija "Svilpastes"), scenogrāfe Ūna Laukmane, horeogrāfe Ināra Arbidāne (bērnu vokālā studija "Svilpastes"), kustību konsultante Rita Lūriņa, tērpu māksliniece Dana Lūsēna, aranžētāji Pēteris Pāss un Aija Pāss, tērpu realizētāja Mairita Ose.


"Ziemassvētku laikā  mēs visi -  gan mazie, gan lielie - ļoti gribam sajust īstus  svētkus, izdzīvot tos pēc iespējas skaistāk. Svētku gaidīšana un eglītes rotāšana, dāvanu saņemšana un došanas prieks. Mums jāatceras paskatīties tumšajās ziemas debesīs, kurās mirdz tik daudzas zvaigznes, bet viena no tām ir tā  zvaigzne, kura pirms vairāk nekā 2000 gadiem vēstīja par Jēzus piedzimšanu -  Ziemassvētku zvaigzne. Viņa ir tepat, virs mums. Mums tikai jāpaceļ acis uz debesīm. Mēs aicinām jūs kopā ar mums  doties šajā piedzīvojumiem bagātajā ceļojumā, kopīgi  sajust Ziemassvētkus, Ogres novada Kultūras centrā," teic Jānis Kaijaks.


Lomās: Sonja (Megija Žvagiņa), Karalis (Andris Peismalietis), Grāfs (Guntis Kolbergs), Ragana (Evija Majore), Ziemassvētku vecītis (Andris Peismalietis), Ūle (Kristofers Kalvis), Petra (Samanta Nagle), Petrīne (Ieva Miezere), Raganas meita (Paula Grundmane), Laupītāji (Andrians Āboliņš, Mārtiņš Liepiņš un Reinis Miezers), Rūķis (Krists Upelnieks).


Biļetes ONKC kasē, "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā. Biļetes cena 5 EUR. Grupas biļetei (grupa15+) - 20% atlaide un 1 skolotājam bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40505

2018. gada 3. janvārī, 17:23, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Vecmamina • 2018. gada 4. janvārī, 18:08
Iesaku noskatities . Mes muziklu apmeklejam trijas paaudzes - visiem loti patika ! Vienigi vismaz berniem biletites vareja but kaut drusku letakas

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet