Atgriezties pie raksta

Šonedēļ Ogres 1.vidusskolā cimdi, sestdien – arī roboti Foto

Šonedēļ Ogres 1.vidusskolas muzejā ik pa brītiņam iegriežas skolēni, lai aplūkotu Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) latviešu etnogrāfisko cimdu ceļojošo izstādi "Kūlainis, pērstainis, delnainis".

Interese vēl jo lielāka tādēļ, ka skolas muzejā izstādīti arī pašu skolēnu, vecāku, skolas darbinieku un viņu ģimenes locekļu darinātie cimdi. Jau ierasts, ka nepārspējamas cimdu adītājas ir vecmāmiņas. 


Dace Kābele, Ogres 1.vidusskolas direktora vietniece ārpusstundu darbā, stāsta: "Skolas remonts ietekmējis arī mūsu muzeja ekspozīciju, tāpēc labprāt izmantojām Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ceļojošo izstāžu piedāvājumu. Ziemai piemērotākā izstāde, protams, ir par cimdiem. Ziemā adīšanai ir arī vairāk laika."


Latvijas izglītības sistēma paredzējusi, ka cimdus adīt māca tikai meitenēm mājturības stundās. Zēniem šī nodarbe – ja ir interese – jāapgūst citā laikā un vietā. 


"Man – kā dēla mammai – būtu prieks, ja viņš mācētu adīt, jo adīšana attīsta arī daudzas citas labas lietas: pirkstu kustību, motoriku, domāšanu," tāds ir Ogres 1.vidusskolas vēstures skolotājas Daces Bedikeres viedoklis, kura savulaik centusies iemācīt dēlam tamborēt, bet uzdevums izrādījies pārāk grūts, jo puisi vairāk interesējušas tehniskas lietas. Notīt dziju vai salikt krāsas pa toņiem – tas gan tīri interesants process! 


D.Bedikere teic, ka daudzu skolēnu mammas un vecmāmiņas ada un tamborē, tāpēc izstādi audzēkņi apskata ar interesi. LNVM ekspozīcija piedāvā iespēju atrast savu vai savu vecāku dzimto pagastu un paskatīties, kādi cimdu raksti no šīs vietas nākuši. 


Izstādē apskatāmi cimdi no daudziem Latvijas novadiem. Iespējams, ka pieaugušie te varēs atrast savas bērnības cimdu rakstus, bet bērni – ieraudzīt, cik cimdi var būt krāsaini un skaisti.


Ogrēnieši un pilsētas viesi cimdu izstādi Ogres 1.vidusskolas muzejā varēs aplūkot tās noslēguma dienā – 13.janvārī - no pulksten 10 līdz 14. Papildu iespēja bērniem – pirmā korpusa foajē šajā pat laikā skolotājas Noras Meires vadībā varēs iepazīties ar to, ko spēj LEGO roboti. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40556

2018. gada 11. janvārī, 20:21, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet