Atgriezties pie raksta

Muzejā rādīs filmu par latviešu strēlniekiem

Ogres Vēstures un mākslas muzejā 20.janvārī plkst.17 varēs noskatīties režisora Askolda Saulīša dokumentālo filmu "Astoņas zvaigznes".

Pirmizrādi filma piedzīvoja 2017.gada 18.novembrī. Scenārija autori: Dainis Īvāns un Askolds Saulītis. Tā ir filma par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem.


Filma stāstīs par latviešu strēlnieku brīvprātīgajiem bataljoniem, to izveidošanos un cīņām Pirmā pasaules kara laikā, latviešu strēlniekiem Krievijas pilsoņu karā, par Latvijas valsts pirmsākumiem un Latgales atbrīvošanas cīņām.


Pirmais Daugavgrīvas, otrais Rīgas, trešais Kurzemes, ceturtais Vidzemes, piektais Zemgales, sestais Tukuma, septītais Bauskas un astotais Valmieras latviešu strēlnieku bataljons – tā ir Latvija vēl pirms Latvijas.


Vēsturiski hronoloģisks pētījums, kas aptver laiku no strēlnieku bataljonu organizēšanās un pirmajām kaujām līdz Krievijas pilsoņu kara beigām, kad liela daļa strēlnieku atgriezās nesen dibinātājā Latvijas valstī. Mājās.


Stāsts par vienkāršiem cilvēkiem, kurus izaicināja Liels Laikmets un, neprasot atļauju noteica viņu dzīves robežas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40582

2018. gada 16. janvārī, 13:28, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet