Atgriezties pie raksta

ONKC svin jubileju un sumina Gada balvas ieguvējus Foto

Sestdien Ogres novada Kultūras centrā bija jūtama īpaša noskaņa, jo svētki ir gan pašai ēkai, kurā jau 30 gadus tiek radīta kultūra, gan tās radītājiem – kultūras centra bijušajiem un esošajiem darbiniekiem.

"Ogres novada Kultūras centrs ir lielākais kultūras centrs Latvijā, un tas uzliek milzīgu atbildību – organizēt kultūras pasākumus visā novadā, pulcēt zem viena jumta amatierkolektīvus, profesionālo mākslu, un veidot kvalitatīvu saturu. Mēs vienmēr esam lepojušies ar saviem amatierkolektīviem, kas vienmēr ir bijuši augstā mākslinieciskā līmenī. Bet tā aisberga neredzamā daļa ir mūsu kultūras centra darbinieki – skaņu operatori, gaismotāji, kasieri, grāmatveži, garderobisti. Viņi velta savu darbu, lai kuplinātu kultūras norises Ogrē. Tāpēc jāsaka vislielākais paldies kolēģiem, ar kuriem man izveidojusies brīnišķīga sadarbība. Man ir patiess prieks, ka mēs varam veidot kultūras dzīvi ne tikai pa horizontāli, bet arī pa vertikāli, un veidot Ogrē brīnišķīgus notikumus," svētku uzrunā sacīja ONKC direktore Antra Purviņa.


Kultūras centra kolektīvu jubilejā sveica Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš uzsvēra, ka kultūras centra celtniecība prasīja ilgu laiku, bet vēl vairāk laika un darba vajadzīgs, lai šos 13 000 m2 piepildītu ar jēgpilnu saturu, kas ir pats grūtākais. Ogres novada Kultūras centram, kas ar sava darba kvalitāti kļuvis par reģionālu kultūras iestādi, tas ir izdevies, atzina pašvaldības vadītājs.


E.Helmanis pasniedza Ogres novada pašvaldības Pateicību ONKC direktorei Antrai Purviņai par radošumu un iniciatīvām, organizējot un koordinējot kultūras centra darbu, kā arī trim ilggadējiem ONKC darbiniekiem - Valērijam Bartašonokam, Ritai Smirnovai, Jānim Aperānam – kuri strādā kultūras centrā, kopš tā dibināšanas.


Šogad svētki arī pašai kultūras centra ēkai, kura pēc 18 gadu ilga projektēšanas un celtniecības laika vēra durvis 1988.gadā. Jubilejas pasākumā klāt bija arī ēkas projektētājs, arhitekts Oļģerts Krauklis.


Par godu arhitektiem – Oļģertam Krauklim un Birutai Burčikai - pagājušajā gadā pie ONKC ēkas atklāta plāksne ar projektētāju vārdiem.


"Grūti noticēt, ka šis kultūras centrs darbojas jau 30 gadus. Un tas nav tikai nosaukums, bet īsts un neviltots piepildījums. Tā tiešām ir kultūra šī vārda vislabākajā nozīmē," atzina O.Krauklis.


Jubilejas pasākumā jau otro gadu ONKC svinīgā ceremonijā godināja "Gada balvas 2017" ieguvējus desmit kategorijās:


PRIEKS RADĪT – noorganizēti radoši, inovatīvi pasākumi. Balvu ieguva ONKC radošā komanda Ogres Tautas teātra (OTT) režisors Jānis Kaijaks, režisora asistente Indra Tilaka, bērnu vokālās studijas "Svilpastes" vadītāja Ilze Miezere un horeogrāfe Ināra Arbidāne par kopīgi veidoto mūziklu "Pasaka par Ziemassvētku zvaigzni" un sadarbību OTT izrādē "Matilde".


PŪRA LĀDE – kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana, tradīciju uzturēšana, popularizēšana. Balvu ieguva Ausma Ūzule, Ciemupes lasītāju klubiņš "Dalies priekā" par grāmatu  "Atmiņu paradīze" (Dāvja Ādama dzīvesstāsts), kurā attainota Ogres un kaimiņu novadu vēsture 19. gs. otrajā pusē un 20.gs. sākumā. 


ATBALSTS – fiziskas vai juridiskas personas materiāls vai nemateriāls pienesums kultūras veicināšanai Ogres novadā. Balvu ieguva Gunta Pupina, Ogresgala pirmsskolas izglītības skolotāja, koncertmeistare Ogresgala deju kolektīviem "Ābolēni" un "Ābeļzieds".


RADOŠĀ DZIRKSTS – persona, kas ar savu radošo veikumu pilnveido novada, pilsētas, iestādes utt. darbību. Balvu ieguva Edgars Tabors, Tautas deju ansambļa "Ogre" un vidējās paaudzes deju kolektīva "Raksti" mākslinieciskais vadītājs. 


LABDARĪBA – dalība labdarības projektos, labdarības projektu īstenošana, labdarības ideju popularizēšana. Balvu ieguva Ināra Klintsone, senioru jauktā kora "Altera" dziedātāja. 


OGRE PASAULĒ - dalība starptautiskos pasākumos un Ogres vārda popularizēšana. Balvu ieguva vidējās paaudzes deju kolektīvs "Raksti". 


NO PAAUDZES PAAUDZĒ – vairāku paaudžu dalība kopienā, zināšanu un pieredzes nodošana. Balvu ieguva Alvīnes un Salimona Grišānu ģimene no Suntažiem. 


PERSONĪBAS SPĒKS – persona, kas ar savu darbu un piemēru vairo nemateriālās kultūras nozīmi sabiedrībā. Balvu ieguva Jānis Kaijaks, Ogres Tautas teātra režisors, Aira Birziņa, sieviešu kora "Rasa" mākslinieciskā vadītāja un Andris Linde, fotogrāfs no Suntažiem. 


KOLEKTĪVA ENĢELIS – persona, kas devusi ieguldījumu iestādes, kolektīva, uzņēmuma u.c. darbībā un attīstībā. Balvu ieguva Aina Boče no senioru deju kopas "Astras". 


SASNIEGUMI – sasniegumi Latvijas un starptautiska mēroga kultūras notikumos. Balvu ieguva Ogres Tautas teātris. 


Jubilejas reizē balvu par MŪŽA IEGULDĪJUMU pasniedza koncertmeistaram Guntaram Kalnciemam, kas ONKC strādā no 1977. gada un joprojām ir pirmais un vienīgais koncertsmeistars TDA "Ogre". 


Pasākuma izskaņā ONKC darbinieku koris, piepalīdzot koriem "Ogre" un "Impulss", dziedāja kopdziesmu "Lec, saulīte", ko diriģēja ONKC direktore Antra Purviņa, kura pēc profesijas ir kordiriģente.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40616

2018. gada 20. janvārī, 21:58, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

vērotāja • 2018. gada 5. februārī, 16:45
par ko tad Klintsoni godināja? Par to, ka ar svešu mantu savus draugus nodrošina...jā, tur jau barojas arī lielie...
gaismai • 2018. gada 23. janvārī, 00:18
Par daudz samākslots un izstiepts tas svinīgais,jā bet par direktrisi tiešām daudz negatīva dzirdēts ,nemaz jau nav tik forša ,daudz runā ko nevajag.
Rītam • 2018. gada 22. janvārī, 19:30
Gan jau pasākums bija okei un bildes arī okei, taču nav dūmu bez uguns. Ja OKC vadītāja būtu tiešām forša, te neviens neko negatīvu nerakstītu. Cik dzirdēts, tad daudzi no viņas negantā rakstura cietuši.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet