Atgriezties pie raksta

"Astoņas zvaigznes" spīd Ogres muzejā Foto

Pēc sildīšanās pie Barikāžu laika atceres ugunskura sestdien Ogres Vēstures un mākslas muzejs (OVMM) pasākuma dalībniekus aicināja noskatīties režisora Askolda Saulīša dokumentālo filmu "Astoņas zvaigznes".

"Mūsu telpas ir piemērotas dažāda veida pasākumiem, mēs paplašinām savu darbības spektru," stāsta Ogres Vēstures un mākslas muzeja vadītāja Evija Smiltniece. "Šodien mēs rādām kinofilmu "Astoņas zvaigznes"." 


Šī filma ogrēniešiem ir īpaša, jo laikā, kad tā tika veidota, režisors A. Saulītis iepazinies ar OVMM krājumos esošajiem foto materiāliem par Pirmo pasaules karu, par latviešu strēlniekiem. Daļa no fotogrāfijām izmantotas filmā, tādēļ muzejniekiem ar filmu "Astoņas zvaigznes" ir īpaša saikne. Filmas scenārija autori ir Dainis Īvāns un A.Saulītis. 


Kinofilmu skatīšanai muzejā ir atbilstošs ekrāns, bet apskaņošanai palīdzīgu roku šoreiz sniedzis Ogres novada Kultūras centrs. Tā kā OVMM darbiniekiem padomā ir virkne ieceru, kas saistītas ar kino jomu, jādomā par sava neliela kinoteātra izveidi ar visu nepieciešamo tehniku. 


E.Smiltniece norāda, ka muzejam piestāvētu filmas ar vēsturisku tematiku. Skatītāju skaits muzeja kino zālē var būt līdz 100.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40621

2018. gada 21. janvārī, 14:14, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet