Atgriezties pie raksta

Lauberē apskatāma Egila Helmaņa fotoizstāde Foto

Lauberes bibliotēkā līdz marta beigām apskatāma Egila Helmaņa fotogrāfiju izstāde "Somālija".

2012. gadā uz kara plosīto Somāliju Egils Helmanis devās kopā ar žurnālistu Sandiju Semjonovu. Ceļojuma laikā fiksēti unikāli kadri, kas atspoguļo valsti, kur jau gadu desmitiem valda ieroči. Pēc atgriešanās tapusi Sandija Semjonova filma "Somālija. Valsts bez kontroles".
 
"Šodien, kad migrantu pūļi pārpludina Eiropu, rodas ne viens vien jautājums – kāpēc? Un vai mums viņi jāuzņem? Mēs kā daļa no Eiropas nevaram būt atdalīti no procesiem, kas notiek. Mēs varam tos mēģināt izprast, runāt un diskutēt. Mēs pieredzējām Somālijas kara šausmas un redzējām vietējo iedzīvotāju ikdienu, kas ik dienas robežojas ar bezcerību un nāves briesmām," stāsta Egils Helmanis.


Par vienu no nemainīgākajām imigrantu grupām Eiropas Savienībā pēdējās desmitgadēs kļuvuši bēgļi no Somālijas. Dažādu militāro grupējumu plosītajā valstī katru gadu tiek noslepkavoti un bez vēsts pazūd tūkstošiem cilvēku, un faktiski valdība ar starptautisko spēku palīdzību pilnībā kontrolē vien salīdzinoši nelielu daļu no visas valsts teritorijas, liecina "Human Rights Watch" ziņojums.


Kādā no intervijām pēc atgriešanās Latvijā Sandijs Semjonovs norāda: "Somālijas vidienē jau sen nav bijuši pasaules lielāko telekompāniju žurnālisti, jo tas ir pārāk bīstami". Filmā ietverti tādi unikāli kadri kā pirātu nolaupīta korejiešu kuģa apkalpe, kas gūstā ir jau vairāk kā gadu un lūdz starptautiskās sabiedrības palīdzību, lai tiktu izpirkti. Katrs somāļu puika sapņojot kļūt par pirātu, jo vienīgi tā redz iespēju tikt pie naudas, jo savādāk būs jānomirst badā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40752

2018. gada 8. februārī, 17:16, Kultūra un izglītība
wwww.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

cau • 2018. gada 14. februārī, 18:43
Uz nabagu rkina var braukt kur grib.
<labais • 2018. gada 10. februārī, 16:54
Man tas arī drausmīgi skauž , ka Helmanis ir bijis tādā Somālijā. Vieta kur grib nokļūt visi . Es nevaru izturēt , ka viņš atļaujās taisīt izstādes. Es nevaru to izsturēt. Man liekas ar šīm izstādēm viņš pazemo mani , mūs.
labais • 2018. gada 10. februārī, 16:00
Helmana kungs ir labs kungs! Uztaisa tautai vēsturisko laipu. Tauta priecājas! Par iegūtajiem līdzekļiem Helmana kungs apbraukā pasauli. Tauta priecājas!! Helmana kungs nav skops viņš tautai parāda kur bijis - izstādi sarīko. Tauta priecājas!!!Tauta saprot, ja nebūtu tādu jauku projektu Ogrē, Helmana kungs nekur neaizbrauktu un ogrēnieši nevella nezinātu ,kas notiek Afganistānā, Austrālijā un Somālijā...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet