Atgriezties pie raksta

Kultūras ministre Ogrē atklāj Baltijas valstu Deju svētku izstādi Foto

9.februārī Ogres novada Kultūras centrā svinīgi atklāta Baltijas valstu Skolu jaunatnes Deju svētku izstāde "EST-LAT-LIT".

Izstādes idejas autors un sagatavotājs ir Igaunijas Deju svētku muzejs (Tantsupeomuuseum MTÜ), sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas skolu jaunatnes deju svētku organizatoriem. Ekspozīcija ir sadalīta trīs daļās. Katras valsts skolēnu deju svētku vēsture ir izkārtota 6 stendos, tos papildinot ar stendu par UNESCO pamatnostādnēm.


Izstāde iepazīstina ar deju svētku tradīciju, kas ietilpst UNESCO kultūras mantojuma sarakstā, atspoguļojot jauniešu deju svētku veidošanās un attīstības vēsturi Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.


Lai Dziesmu un deju svētku tradīcija Igaunijā, Latvijā un Lietuvā tiktu atzīta par UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu, ļoti nozīmīgs ir Latvijas kultūras ministres Daces Melbārdes nopelns. Ministres kundze pagodināja arī izstādes atklāšanu.


"Mūsu trīs Baltijas valstis vieno gan vēsturiskas, gan laikmetīgas kultūras saites. Mums ir lietas, ko katrs atsevišķi izcili darām kultūrā, izglītība, zinātnē un citās jomās, bet ir lietas, kas mūs vieno – tā ir Dziesmu un deju svētku tradīcija. Mums ir izveidota arī kopīga Baltijas Dziesmu un deju svētku tradīcijas komiteja. Man ir prieks, ka šai sadarbībai pievienojusies arī izstāde, kas ceļos no valsts uz valsti un kura veltīta Skolu jaunatnes Deju svētkiem. No tā, kā mēs veicam darbu ar jauniešiem, atkarīga arī Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā nākotnē," sacīja D.Melbārde.


Kultūras ministre uzsvēra simbolisko nozīmi tam, ka izstāde ir atklāta Ogrē: "Lai arī Dziesmu un deju svētki savu virsotni sasniedz Rīgā, ikdienā tiem nav vienota centra. Tāpēc ir ļoti svarīgi, ka ikdienas darbs un pati Dziesmu un deju svētku kustība norisinās visdažādākajās Latvijas vietās, uni katram būtu iespēja tajā piedalīties." 


Izstādes atklāšanā klātesošos uzrunāja arī Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore un Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirekore Agra Bērziņa, Igaunijas vēstnieks Latvijā Tenis Nirks (Tõnis Nirk), Igaunijas kultūras ministra padomnieks folkloras un tautas mākslas jautājumos Eino Pedaniks (Eino Pedanik), Igaunijas Deju svētku ģenerāldirektors, Igaunijas Deju svētku muzeja dibinātājs un valdes loceklis Ūlo Luhts (Ulo Luht), izstādes organizatori un citi.


Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš pauda gandarījumu un lepnumu, ka šī izstāde ir atklāta tieši Ogrē. Viņš uzsvēra, ka dejai un kultūrai ir svarīga nozīme gan visās trīs Baltijas valstīs, gan arī Ogres novadā.


Arī Rakstniecības un mūzikas muzeja mākslas eksperts, kolekciju redaktors Dzintars Gilba atzinīgi vērtē, ka šāda izstāde skatāma Ogrē: "Tas liecina, ka Ogres novada Kultūras centrs veidojas par kultūras metropoli ārpus Rīgas."


Izstāde Ogres novada Kultūras centra Izstāžu zālē būs apskatāma no 9.februāra līdz 30.aprīlim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40756

2018. gada 9. februārī, 17:46, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

to 3.14 • 2018. gada 11. februārī, 14:42
Un kads tev ir? Šveices?
3.14... • 2018. gada 10. februārī, 22:41
Tas ministeršas Ķīnas pulkstens....
3.14... to apsis • 2018. gada 10. februārī, 22:37
RESPECT!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet