Atgriezties pie raksta

Pilsētas jubilejai veltīts ekumēniskais dievkalpojums un koncerts

Sestdien, 24. februārī, plkst. 11 Ogres evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks ekumēniskais dievkalpojums – koncerts, veltīts Ogres pilsētas 90 gadu jubilejai.

Pasākumu rīko Kultūras un izglītības atbalsta biedrība "Domā! Radi! Dari!", ko vada Agneta Krilova-Bērziņa, sadarbībā ar Ogres evaņģēliski luterisko draudzi un Ogres novada pašvaldību.
 
Ekumēnisko dievkalpojumu vadīs Ogres ev. luteriskās draudzes mācītājs Mārtiņš Kalējs, Ogres Svētās Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars, Ogres Svētā Meinarda Romas katoļu draudzes priesteris Andrejs Trapučka un viesmācītāji, savukārt koncertā muzicēs ērģelniece Ilona Birģele, trombonists Artūrs Bērziņš, kā arī piedalīsies Ogres novada Kultūras centra koris "Ogre".
 
Ogre pilsētas statusā ir kopš 1928. gada februāra – 11. februārī Latvijas Republikas Saeima pieņēma likumu par pilsētas tiesību piešķiršanu 16 miestiem, tostarp Ogres miestam. Savukārt 25. februārī šis likums stājās spēkā, tāpēc arī par Ogres pilsētas dzimšanas dienu pieņemts uzskatīt šo datumu.
 
Laikraksta "Latvijas Sargs" 1928. gada 27. februāra numurā vēstīts: "Ogrē svinības tika atzīmētas ar jaunievēlētās domes sēdi, kurā tika nolasīts no Saeimas pieņemtais likums par Ogres miesta pārdēvēšanu pilsētā un pēc tam izpildīta tautas lūgšana. Tanī pašā sēdē tika ievēlēts par domes priekšsēdētāju O.Magaziņš un par pilsētas galvu J.Marsons, kā arī citas amata personas."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40849

20. februārī, 11:24, Kultūra un izglītība
wwww.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

ogrīte • 20. februārī, 19:11
Skaisti! Paldies! Noteikti aiziešu.
Kukai • 20. februārī, 15:14
Tāda nav.
kuka • 20. februārī, 14:02
kur ir publicēta visa Ogres dzimšanas dienas programma?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet