Atgriezties pie raksta

Ogres 90 gadi 90 spilgtākajos foto mirkļos Foto

Atzīmējot 90 gadus, kopš Ogre ieguvusi pilsētas tiesības, Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta izstāde "Ogre un ogrēnieši 90 gados".

"Fotogrāfiju izvēle nebija viegls darbs. Bieži vien tikai pēc ilgām diskusijām tika nolemts, kura no tām ieņems vietu izstādē. Jāteic, ka vislielākās grūtības sagādāja jaunāko laiku liecību meklējumi. Ceru, ka šī izstāde rosinās dziļāk iepazīt mūsu pilsētas vēsturi, jo pētāmā un nezināmā vēl ir ļoti daudz. Pilsētas jubilejas gads ir piemērots laiks, kad mums visiem to kopā darīt," izstādes atklāšanā teica Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore Evija Smiltniece.


Izstāde vēl nav pabeigta, tāpēc muzeja direktore aicina ogrēniešus iesaistīties tās tālākajā veidošanā, nesot uz muzeju savu vecāku, vecvecāku vai vēl senāku ģimenes locekļu piemiņas lietas, kuras tiks ievietotas atsevišķā vitrīnā.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš pašvaldības un domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa vārdā sveica klātesošos pilsētas jubilejā, kura plašāk tiks atzīmēta augustā. G.Sīviņš uzsvēra arī savu personisko saikni ar Ogri, jo šajā pilsētā ir dzimis un audzis, te pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados sākuši dzīvot viņa vecāki. "Raugoties fotogrāfijās, arī mani iespaidi ir ļoti līdzīgi un atsauc atmiņā vecāku stāstus," atklāja G.Sīviņš.


Ogres novada pašvaldības Kultūras konsultatīvās komisijas priekšsēdētāja Antra Purviņa pauda prieku, ka Ogres Vēstures un mākslas muzejs pilsētas jubilejas mēnesī vēris izstādi, kurā redzami foto zibšņi un foto mirkļi 90 gadu garumā, kas ļauj cilvēkiem iepazīt Ogri vēstures līkločos. A.Purviņa informēja, ka pilsētas jubilejas priekšvakarā Kultūras konsultatīvā komisija akceptējusi jauno Ogres novada logo, ko izstādes atklāšanas laikā varēja redzēt arī muzejā.


Svētku noskaņu turpināja vēstures lasījumi par Ogri un ogrēniešiem dažādos laika posmos. Lasījumos piedalījās Ogres Vēstures un mākslas muzeja speciālisti, kā arī citu muzeju un institūciju pētnieki.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/40886

24. februārī, 15:08, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lunis • 27. februārī, 01:04
Smuki
OGRE.90! Publiski māna! • 25. februārī, 23:22
BIJA pat publisks konkurss, bet tajā 1-o vietu ieguva ne jau šis logo, bet cits ar balvu, kura lielāka par minimālo mēnešalgu. Konkurss!
:) • 25. februārī, 16:17
Paldies par Vēstures lasījumiem! Lai izvēršas par tradīciju! Kā apliecināja lielais klausītāju skaits, ogrēniešus interesē pilsētas vēsture.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet