Atgriezties pie raksta

Skolās Ogrē un Ikšķilē izglītos vecākus par atbildīgu tehnoloģiju lietošanu

24 skolu psihologi un sociālie pedagogi no visas Latvijas februāra nogalē absolvēja "Amigo" iniciatīvas laimīgām ģimenēm un psihologa Edmunda Vanaga kopīgi izstrādāto mācību programmu, kā veidot atbildīgus mobilo tehnoloģiju lietošanas paradumus un kā par šiem jautājumiem runāt ar bērniem un viņu vecākiem.

"Amigo" iniciatīvas laimīgām ģimenēm vēstnešu tīkls pārstāv izglītības iestādes visā, ieskaitot Ikšķiles vidusskolu un Ogres sākumskolu.


Līdz ar otro mācību izlaidumu kopskaitā pussimts Latvijas skolu psihologu un sociālo pedagogu kļuvuši par programmas "Kā būt par vecāku 21. gs?" vēstnešiem. Turpmāk speciālisti dalīsies ar  zināšanām savā novadā un ārpus tā.


Kā izaudzināt laimīgu bērnu digitālajā laikmetā – tas ir gadsimta izaicinājums vecākiem un nebūt ne viegls, bet atbildīgs uzdevums arī pedagogiem. Turpmāk Latvijā  65 mācību iestādēs būs pieejamas Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm vēstnešu organizētās individuālās konsultācijas un lekcijas skolēnu vecākiem, kas palīdzēs risināt jautājumus par mobilo tehnoloģiju lietošanu ģimenēs.


Mācību programma izstrādāta 2016. gadā, un ir vecāku un profesionāļu augstu novērtēta - tā saņēmusi gan Skolu psihologu asociācijas, gan Sociālo pedagogu federācijas sertifikātu. Vēstnešu lekcijas paredzētas ģimenēm un skolotājiem, lai iedrošinātu veidot noturīgus un veselīgus paradumus digitālo ierīču izmantošanā. Tādēļ programmas vēstneši konsultēs par šādiem vecākiem un pedagogiem tik svarīgiem jautājumiem:
• bērnu audzināšanu digitālajā laikmetā,
• kā  iemācīt bērniem tehnoloģijas lietot atbildīgi,
• kā izveidot tehnoloģiju lietošanas noteikumus, kas darbojas,
• kāds ir kvalitatīvs, drošs, bērniem domāts saturs internetā,
• biežāk sastopamās psihoemocionālās grūtības bērniem sākumskolas vecumā.


Programma ir pieejama vēstnešu pārstāvētajās mācību iestādēs, kā arī ikvienai Latvijas skolai  vai pirmsskolas izglītības iestādei, sedzot lektora darba un transporta izmaksas. Lai pieteiktos "Amigo" iniciatīvas Laimīgām ģimenēm lekcijai "Kā veidot veselīgus digitālo ierīču lietošanas paradumus", skolu, bērnudārzu un pašvaldību pārstāvji aicināti rakstīt e-pastu pieteikumi@laimigamgimenem.lv.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41026

2018. gada 14. martā, 09:31, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet