Atgriezties pie raksta

Putnu dienā Ciemupē tiekas ar ornitologu Dmitriju Boiko Foto

Iestājoties siltākam laikam ir novērojama aktīva putnu migrācija, tāpēc aprīlī visā Latvijā tradicionāli notiek Putnu dienas. Arī Ciemupē 8. aprīlī pirmo reizi notika Putnu diena, informē Ciemupes Tautas nama vadītāja Daiga Sosnare.

Ciemupes Tautas namā ornitologs un gulbju pētniks Dmitrijs Boiko interesanti stāstīja par putnu migrāciju. Apmeklētāji aktīvi varēja iesaistīties sarunā un pārbaudīt savas zināšanas putnu atpazīšanā.


Ornitologs izstāstīja, kuri gājputni ir tuvie migranti, kur tie ziemo un kad atgriežas Latvijā. Uzzinājām, ka šie putni mēro īsāku ceļu, tāpēc agrāk atgriežas Latvijā ar siltajām gaisa masām.


Tālie migranti ir putni, kuri ziemu pavada Āfrikas dienvidos un Āzijā. Latvijā tie atgriežas, kad dienas ilgums ir pagarinājies.


Pasākuma gaitā varēja uzzināt arī par putnu gredzenošanas aizsākumiem un tā nozīmi, aplūkot dažādus putnu gredzenus. Katrs pasākuma apmeklētājs varēja izpētīt un uzzināt, kas ir rakstīts uz putnu gredzeniem.


Ornitologam sirds lieta ir gulbju pētīšana, tāpēc tikšanās noslēgumā viņš pastāstīja arī par gulbjiem. Apmeklētājus ļoti sajūsmināja Dmitrija Boiko brīnišķīgās fotogrāfijas kopā ar ziemeļu gulbjiem.


D.Boiko stāstījums par putniem iedvesmoja. Gribējās iet dabā ieklausītīes putnu dziesmās un tos pavērot.


Interesants ir fakts, ka 2012.gada jūnijā Ciemupē novēroja jaunu putnu sugu - kluso ķauķi. Latvijā ir konstatētas 365 dabā dzīvojošas putnu sugas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41232

2018. gada 10. aprīlī, 11:34, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet