Atgriezties pie raksta

Sestdien Ogrē izrāde "Jubileja ‘98"

Sestdien, 14. aprīlī, Ogrē viesosies Daugavils teātris. Unikāla iespēja ogrēniešiem noskatīties izrādi - "Spēlmaņu nakts 2017" laureāti nominācijā "Gada mazās formas izrāde" - "Jubileja‘98".

Izrādes "Jubileja ‘98" (režisore Paula Pļavniece) pamatā ir dramaturģes Justīnes Kļavas luga. Izrādes darbība notiek 90. gadu Latvijā, kas valsts vēsturē iezīmējies kā pārmaiņām, apjukuma un pirmajiem kapitālisma labumiem pārpildīts laiks. 


Ir pagājuši 19 gadi kopš Janas vectētiņa Edvīna 60 gadu jubilejas. Toreiz Jana bija tikai 10 gadus veca, un svinības šķita patiesi priecīgs notikums, jo visa ģimene beidzot sanāca kopā. Pat tēvocis Česlavs un tante Jūlija kopā ar savu melnādaino draugu Džemu bija atlidojuši tālo ceļu no ārzemēm. Vecmāmiņa, kā jau parasti, nemitīgi rosījās pa virtuvi. Tētis Juris un mamma Līga ļoti centās, lai vectētiņš Edvīns būtu laimīgs. Bet tobrīd Jana vēl nezināja, ka tā būs pēdējā reize, kad visa ģimene kopā sēdīsies pie svētku galda.  Tagad Jana mēģina izprast, kas gan varēja noiet greizi ģimenes svinībās.


"Jubileja ‘98" tika pārstāvēta sešās "Spēlmaņu nakts 2017" balvas nominācijās un saņēma trīs balvas: "Gada mazās formas izrāde", "Gada sasniegums oriģināldramaturģijā" un "Gada aktrise otrā plāna lomā".


JUBILEJA '98


Vienas ģimenes stāsts 


Režija: Paula Pļavniece


Dramaturģiskais materiāls: Justīne Kļava


Scenogrāfija, kostīmi: Dace Sloka


Gaismas: Sergejs Vasiļjevs


Tulkojums: Oļegs Šapošņikovs


Lomās: Milena Savkina, Vadims Bogdanovs, Jeļena Ņetjosina, Džordžs Stīls, Mihails Abramovs, Kristīne Veinšteina, Jurijs Losevs, Žanna Lubgāne


*Izrādē periodiski skan angļu un latviešu valoda (tekstam angļu valodā nodrošināti subtitri krievu valodā). 14+


Krievu valodā. Ilgums: 1 stunda 40 minūtes


Biļetes pieejamas ONKC kasē, "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41234

2018. gada 10. aprīlī, 14:41, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet