Atgriezties pie raksta

Teātra festivāls "Pavasaris Ogrē" - svētki aktieriem Foto

Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres Valsts ģimnāzijā norisinājās teātra festivāls "Pavasaris Ogrē", pulcējot 14 kolektīvus no Rundāles, Rīgas, Ikšķiles, Suntažiem un Ogres.

Festivāla organizatoru pārstāvis Kārlis Lišmanis atklāj, ka festivāla idejas pamatā ir vēlme ar teātra mākslu vairot pasaulē labo.


"Katrā gadījumā, ja skolēni sabrauc kopā un grib spēlēt teātri, tad tas ir ļoti svarīgi. Ja viņi vēl ne tikai rādās, bet rāda, tad tas ir vēl labāk," atzīst festivāla izrāžu vērtētāja, Kokneses amatierteātra režisore Inguna Strazdiņa.


Ekspertu rīcībā, kuri vērtēja festivāla dalībnieku sniegumu, bija arī Laimes poga, kura pēc izrādes noskatīšanās tika piešķirta kādam no tēlotājiem, aktieru ansamblim vai režisoram.


"Kaut arī šis ir festivāls, tāpat notiek salīdzināšana, un mēs paši redzam, kuram vairāk veicies, kuram mazāk. To jau arī aktieri jūt pēc skatītāju reakcijas zālē," saka K.Lišmanis. "Ja šī Laimes poga tiktu iedota jebkuram skatītājam, viņš to atdotu tam aktierim, kura sniegums viņu visvairāk uzrunā. Vai tas ir lomas tēlotājs, skatuves vizuālais noformējums, mūzika vai tērpi. Katrā izrādē kaut kas paņem tevi," piebilst I.Strazdiņa.


Ikšķiles vidusskolas 12.klases iestudējumā pēc Raiņa lugas "Zelta zirgs" motīviem Laimes pogu par Melnās mātes tēlojumu saņēma Sanija Opincāne.  "Protams, ka bija neliels pārsteigums, ka tieši es dabūju balvu. Mēs visi kopā esam paveikuši lielu darbu," pēc balvas saņemšanas teica Sanija.


Dažās izrādēs pēc ekspertu vērtējuma Laimes poga aizceļoja pie režisora. Pēc Suntažu internātpamatskolas teātra pulciņa izrādītās Hermaņa Paukša lugas "Pankūku feja" noskatīšanās Laimes pogu saņēma režisore, teātra pulciņa vadītāja Aelita Niedrīte. Skolotāja Suntažu internātpamatskolā sākusi strādāt tikai šajā mācību gadā, un iedibinājusi skolā teātra spēlēšanas tradīcijas. Pulciņā kopumā ir desmit dalībnieku, bet šajā izrādē spēlē četri. "Kad notika skolēnu teātru skate, bērni slimoja, tāpēc nevarējām piedalīties un pieteicāmies  spēlēt festivālā. Tā bija mūsu teātra pulciņa pirmā uzstāšanās ārpus skolas. Nākamgad piedalīsimies atkal, ja būs šāda iespēja,” saka A.Niedrīte.


Laimes poga par uzdrīkstēšanos tika piešķirta arī Rīgas 31.vidusskolas 9.klases teātra trupas režisoram Viesturam  Roziņam.  Šīs trupas sniegumā redzējām Andra Ūdra komēdiju "Rēgu rotaļas".


"Šajā festivālā  Rīgas 31.vidusskola piedalās pirmo reizi, bet tā kā pats esmu no Ogres, tad festivāla tradīcijas man ir ļoti tuvas. Tie bija svētki vairāku dienu garumā. Savulaik pats esmu piedalījies šajā festivālā, un tā iespaidā man pielipa teātra mīlestība," atzīst V.Roziņš. "Tas ir ļoti vērtīgi, ka jaunieši redz, kā darbojas citi teātra pulciņi, izbauda publikas reakciju, jo teātris ir enerģijas apmaiņa ar skatītāju. Spēlēt tikai savējiem, nozīmē to darīt drošā vidē. Šeit ir pilnīgi citi cilvēki, un viņu reakcija ir neprognozējama."


Ieviešot izglītības sistēmā kompetenču izglītību, pēc pāris gadiem "Drāma" būs obligāts mācību priekšmets. V.Roziņš atklāj, ka Rīgas 31.vidusskolā šāds priekšmets ieviests jau pirms desmit gadiem un ir sevi attaisnojis. Teātri spēlē visa klase. Piemēram, A.Ūdra komēdiju "Rēgu rotaļas" bija iestudējusi 9.klase.  Savukārt 11.klase festivālā piedalījās ar kopdarbu "Četri dramatiski stāsti". Lugas autori ir paši skolēni. "Četri dramatiski un aktuāli stāsti, kā mūsdienu jaunieši uztver pasauli. Skolēni savā starpā arī sadalīja režisora un scenogrāfa pienākumus. Darbojoties kopā, viņi saliedējas, iemācās runāt, strādāt radoši. Neatkarīgi no tā, kādu profesiju jaunieši izvēlēsies, viņi zinās, ko nozīmē radīt, darboties komandā, just atbildību par uzticēto, rēķināties ar citiem un nepievilt.”

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41251

2018. gada 11. aprīlī, 09:12, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet