Atgriezties pie raksta

4. maijā Ogresgalā atklās tekstilmozaīkas izstādi "Svinam kopā"

Atzīmējot Baltā galdauta svētkus, aicina uz izstādes atklāšanu 4. maijā plkst. 11 Ogresgala Tautas nama Mazajā zālē. 

2018. gads ir Baltijas valstu dibināšanas simtgades gads. Latvijai 4. maijs ir valsts svētku diena, gluži kā otra dzimšanas diena, kad Latvijas Republika atguva neatkarību. 


Starptautiskās tekstilmozaīkas izstādes "Svinam kopā"  mērķis ir parādīt Baltijas valstu dabas skaistumu, tās dažādību visos gadalaikos, kā arī pievērst sabiedrības uzmanību tekstilmākslai kā patstāvīgam mākslas veidam. Projekta ietvaros Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – meistari ir radījuši darbus dažādās tekstilmozaīkas tehnikās – gan tradicionālajās, gan mūsdienu. 


Izstādes tēma ir dzimšanas diena. Mēs it kā velkam paralēli starp valsts un cilvēka dzimšanu. Dzimšanas diena katram gadā ir tikai viena, un, neskatoties uz viena vai otra gadalaika patikšanu vairāk vai mazāk, to svin tad, kad tā ir. Katra diena un katrs gadalaiks ir piemērots piedzimšanai. Kurš to izvēlas vai nosaka mums, cilvēkiem, uz šo jautājumu, lai atbildi meklē citi, izstādē mēs vēlamies parādīt, ko jūt autors, apcerot vienu no savas dzīves svarīgākajiem mirkļiem. Autori, rādot darbos Baltijas valstu dabas skaistumu katrs savā dzimšanas dienā, ir attēlojuši gadalaiku, kurā dzimis darba autors, atbilstošu ainavu vai krāsu gammu, vai arī abstrakciju, ko radījušas tās dienas sajūtas. Tā ir mākslinieka būtība – radot sniegt pasaulei prieku un skaistumu!


Izstāde, kas tapusi sadarbībā ar biedrību "Ogresgalieši", Ogresgala Tautas namā būs apskatāma no 4. līdz 11. maijam no plkst. 10 – 15. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41430

2018. gada 3. maijā, 16:24, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet