Atgriezties pie raksta

"Mākslas depo" Ogrē Mākslas dienās aicina radoši izpausties Foto

Sestdien Ogrē, Brīvības ielā, norisinājās Mākslas dienām veltīti pasākumi "Mākslas depo", kurus organizēja Ogres Mākslas skola.

Mākslas dienas atklāja Ogres Mākslas skolas direktore Astra Rubene, kura, sveicot dalībniekus un apmeklētājus, uzsvēra, ka mākslā ir radošais gars, kas ir vajadzīgs katram cilvēkam.


"Depo nav tikai vieta, kur novieto tramvajus un trolejbusus, franču valodā vārds "depo" nozīmē – glabātava. Mēs šajā glabātavā šoreiz vēlamies noglabāt jaunu ideju. Mūsu Mākslas depo sastāv no četriem vārdiem - daba, enerģija, prieks, Ogre," atklāja A.Rubene.


Brīvības ielas gājēju posms bija kļuvis par Mākslas ielu ar dažādām pieturvietām, kurās varēja smelties jaunas ierosmes un prasmes. Lai vieglāk varētu veikt garo ceļu, tika organizēts speciāls transportlīdzeklis, ar kuru vecāki varēja nogādāt bērnus no vienas pieturas līdz nākamajai.


Radošo darbnīcu organizēšanā iesaistījās arī Ogres novada vispārizglītojošās mācību iestādes. Ogres sākumskolas radošajā darbnīcā, ko vadīja mājturības zēniem skolotāja Laila Misuļina, varēja izdaiļot no koka darinātus zirdziņus un putnus, tos izkrāsojot un izgatavojot putniem spārnus, zirgiem - astes un krēpes. "Arī mājās to var iemācīt jaunākajiem brāļiem un māsām, jo putnus un zirdziņus var izveidot arī no kartona," stāsta L.Misuļina.


Ogres Valsts ģimnāzijas skolnieces ikvienam interesentam piedāvāja izvēlēties kādu sev tīkamu grāmatu, ievākot to un doties mājās ar vērtīgu dāvanu. Tiesa gan, vēl pirms došanās prom bija jānolasa citāts no izvēlētās grāmatas.


Mākslai var būt visdažādākās izpausmes. Jaunogres vidusskolas radošajā darbnīcā varēja ne tikai veidot puķes un dekorus no dabas materiāliem, bet arī vingrināties dzejoļu lasīšanā dažādās valodās. "Pasaules daudzveidība  - valodu, materiālu, radošuma daudzveidība – tas viss bagātina cilvēku un attīsta viņu kā personību," saka Jaunogres vidusskolas direktora vietniece Ināra Smirnova, kura  kopā ar kolēģiem piedalās Mākslas dienās.


Viens no skanīgajiem dzejoļu lasīšanas priekšnesumiem izdevās Ogres 1.vidusskolas 2.c klases skolniekam Eduardam Purenam. Eduards atklāja, ka viņam patīk lasīt dzejoļus, un skolas skatuves runas konkursā viņš ieguvis 2.vietu.


Brīvības ielā varēja skatīt arī Ogres novada pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu zīmējumu izstādi, iepirkties amatnieku tirdziņā un jautri pavadīt laiku.


Ogres Mākslas skolas (OMS) rīkotās Mākslas dienas aicina sarosīties arī novadā dzīvojošos māksliniekus, jo to laikā OMS Izstāžu zālē tiek rīkota jau par tradīciju kļuvusī Ogres novada profesionālo mākslinieku darbu izstāde un tikšanās ar autoriem. Šī gada izstādei ir dots nosaukums "Ogre krāsās".


"Nākamajā gadā ir iecere Mākslas dienās kopā pulcināt māksliniekus, aktierus un mūziķus, iesaistot cilvēkus no visa novada, lai pasākums iegūtu vēl lielāku vērienu," atklāj A.Rubene.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41439

2018. gada 6. maijā, 21:29, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Justin Williams • 2018. gada 12. maijā, 13:53
Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: unique2aal@gmail.com Email : unique2aal@gmail.com Tālr. #: +12542420879
Es arī • 2018. gada 7. maijā, 22:16
piekrītu, ka agresīvi skaļais skaņas fons izraisīja vēlmi pēc iespējas ātrāk pamest šo tusiņu.....
Vecāks • 2018. gada 7. maijā, 15:54
Pasākums jauks, taču tā "mūzika"! Pasākuma formātam galīgi nepārdomāti un nepiemēroti, cerams, ka nākamreiz mūzikālais pavadījums palīdzēs pasākuma baudīšanā nevis traucēs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet