Atgriezties pie raksta

"Skaņu māja" no Krapes saņem apbalvojumu "Laiks Ziedonim 2018" Foto

3. maijā, dzejnieka Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, jau piekto gadu norisinājās fonda "Viegli" iedibinātā apbalvojuma "Laiks Ziedonim" laureātu cildināšanas ceremonija.

Šogad ceremonija norisinājās Liepājā, koncertzālē "Lielais dzintars", un tā veidota kā koncertuzvedums ar Liepājas Simfoniskā orķestra un īpaša Liepājas apvienotā kora līdzdalību. 


Apbalvojumus 26 nominantu konkurencē saņēmuši pieci laureāti – Iveta Jermolājeva, Maija Dambrova, Dalija Segliņa, biedrība "Skaņumāja", kā arī Ārija Klēvere un Aija Kaminska.


Apbalvojumu novadpētniecībā "Kedas" saņēmusi biedrība "Skaņumāja". Ogres novada Krapē mītošā biedrība, kuras kodolu veido etnomuzikologs Ilmārs Pumpurs un projektu vadītāja Sandra Lipska, rīkojot tradicionālās mūzikas koncertus, festivālus, instrumentu spēles kursus un paši muzicējot, iedvesmo nodarboties ar mūzikas instrumentu spēli ikvienu, arī cilvēkus, kam tas līdz šim nav bijis iespējams, neatkarīgi no vecuma un iepriekšējās izglītības. "Mūsu senču mantojums ir nenovērtējama bagātība, kuru, pateicoties vispārējai attīstībai, mūsdienās ir iespēja atjaunot, pilnveidot un saglabāt nākamajām paaudzēm. Mums ir gods un lepnums to darīt un darīt ar prieku," pauž biedrības "Skaņumāja" dibinātāji.   


Apbalvojums zinātnē "Taureņu uzbrukums" tradicionāli tiek pasniegts zinātniekam ar doktora grādu, kurš ir kā vaduguns – zina savu ceļu un nešaubīgi iet uz priekšu, izgaismojot ceļu citiem. Šogad apbalvojumu saņēmusi Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadošā pētniece, Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes profesore, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe Maija Dambrova. 


Apbalvojuma "Zemi es mācos" laureāte ir Dalija Segliņa, Dobeles Dārzkopības institūta vadošā pētniece. 


Savukārt par dzīvi literatūrā nominācijā “Bize” apbalvotas ventspilnieces – Aija Kaminska un Ārija Klēvere. 


Nominācijas "Rabarbers" laureāte Iveta Jermolājeva no Cēsīm, pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste, ir atbildīga par Cēsu novada Jauniešu māju, papildus strādājot arī kā mākslas terapeite un sociālā pedagoģe grūtībās nonākušiem cilvēkiem. 


Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" apbalvojumu "Laiks Ziedonim" iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau piekto gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti.


Līdz šim apbalvojumu saņēmuši 20 laureāti no dažādiem Latvijas novadiem un diasporā dzīvojošie latvieši. Katrs laureāts iegūst tēlnieces Olgas Šilovas darinātu statueti un naudas balvu 3000 eiro apmērā, ko nodrošina fonda "Viegli" draugi un atbalstītāji, tostarp mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41440

2018. gada 7. maijā, 10:01, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Justin Williams • 2018. gada 12. maijā, 13:54
Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: unique2aal@gmail.com Email : unique2aal@gmail.com Tālr. #: +12542420879
!!! • 2018. gada 7. maijā, 10:25
Paldies Krapei par balvu!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet