Atgriezties pie raksta

"Dubultais čilītis" no Ikšķiles iekrāso Ogres Centrālo bibliotēku Foto

Ogres Centrālajā bibliotēkā (OCB) pirmdien atklāta biedrības "Rasas krāsas" Pieaugušo un jauniešu kultūras un mākslas studijas dalībnieku darbu izstāde "Dubultais čilītis".

Autori: Dace Līva, Inta Lapiņa, Kaspars Vilcāns, Kristīne Suslova, Letīcija Priedīte, Tīna Grīntāle un Elvīra Langmane.


Izstādes anotācijā Lauma Palmbaha, Pieaugušo un jauniešu mākslas studijas pasniedzēja, skatītājiem atklāj, kā radies izstādes nosaukums, kas horvātu pipariņiem kopējs ar mūsu pašu ķirbīšiem un ko te pa vidu vēl dara priežu čiekuri. 


Izstādes darbi radīti vairākās tehnikās, lietā liktas krāsas, ārzemēs iegādāti speciāli zīmuļi. Par daudziem no amata rīkiem ir savs stāsts, kas "Rasas krāsas" padara vēl krāsainākas. 


L.Palmbaha atklāj, ka studijas audzēkņi darbu tapšanas laikā – kopš pagājušā gada oktobra – tikuši "nostrādināti" diezgan pamatīgi, cenšoties iedot arī ieskatu dažādu laikmetu kultūras vēsturē. Tam palīdzējušas arī no ārzemju ceļojumiem atvestās mākslas grāmatas. Ceturtdienas vakaros studijā Ikšķilē paveras durvis uz pavisam citu pasauli, kuru pilnvērtīgi izbaudīt var ar zināšanām, prasmēm un sajūtām bagāts ceļotājs. 


"Māksla ir viens no tiem veidiem, kā atraisīt iekšējās sajūtas," saka L.Palmbaha, piebilstot, ka māksla ir arī domāšanas treniņš, kas – savukārt – noder jebkurā jomā. "Mēs mākslu mācām ne jau māksliniekiem! Mēs to mācām cilvēkiem, kuri nonāk pasaulē, kurā ir jānoorientējas lielās lietās, jāizdala no vesela jūkļa tas, ar ko tu strādā. To mēs arī darām."


Par lielāko vērtību studijas pasniedzēja uzskata to, ka vienu un to pašu objektu katrs autors attēlojis citādāk, atrodot savu personīgo vienreizību, savas iekšējās sajūtas. 


Uz izstādi "Dubultais čilītis" aicināti cilvēki, kas mīl grāmatas – izstāde notiek bibliotēkas telpās, vecāki – iespējams, ka šeit redzamie mākslas darbi var bērnu ievest mākslas pasaulē, radot interesi par kādu no mākslas veidiem. Kādu var uzrunāt tas, ka ierauga mākslas darbā kaut ko atpazīstamu. Citam radīsies ierosme mēģināt radīt pašam savu zīmējumu vai gleznu. 


"Uz izstādi ir jānāk cilvēkiem, kuri vēlas pasauli ieraudzīt plašāku sevī un arī apkārt," teic L.Palmbaha. 


Dace Līva, Ogres novada pašvaldības iepirkumu speciāliste, viena no autorēm, kuras darbi apskatāmi izstādē, "Rasas krāsas" atradusi Ikšķilē, nevarot sagaidīt, kad līdzīga studija pieaugušajiem, ar mākslu īpaši nesaistītiem cilvēkiem būs arī Ogrē. Viņasprāt L.Palmbaha spēj ieinteresēt un radīt vēlmi izzināt. Daudz palīdz arī plašā mākslas grāmatu kolekcija, kuru regulāri papildina dažādu izstāžu katalogi no visas pasaules. 


Biedrības "Rasas krāsas" Pieaugušo un jauniešu kultūras un mākslas studijas dalībnieku darbu izstāde "Dubultais čilītis" OCB būs apskatāma līdz 7.jūnijam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41447

2018. gada 7. maijā, 22:32, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet