Atgriezties pie raksta

Ogres pilsētas svētkus svinēs visā novadā

Šovasar Ogres pilsētas svētki notiks 24. un 25. augustā. Šogad svētki tiek rīkoti Ogres pilsētas 90 gadu jubilejas zīmē.

Ogres pilsēta ir ne tikai viena no 10 Ogres novada veidojošajām teritorijā, bet arī novada administratīvais centrs – novada galvaspilsēta.


Svētku programmā īpaša vieta atvēlēta novada pagastiem – Krapes, Ķeipenes, Lauberes, Madlienas, Mazozolu, Meņģeles, Ogresgala, Suntažu un Taurupes –, lai pašu novada ļaudis un svētku dalībnieki no tuvākiem un tālākiem novadiem un pilsētām varētu uzzināt, ar ko bagāts ir katrs pagasts, kā dzīvo un strādā cilvēki laukos, ko var redzēt tūristi un ceļotāji katrā no pagastiem un līdz ar to visā Ogres novadā – Latvijas centrālajā novadā, kas plešas no Daugavas krasta līdz pat Vidzemes augstienei, – kopumā, kādas ir novada kultūrvēsturiskās vērtības.


Svētku programmā paredzēts arī tradicionālais gadatirgus, kur varēs iegādāties arī novada pagasta ļaužu – uzņēmēju, amatnieku, mājražotāju, zemnieku, biškopju, dārzkopju u.c. piedāvāto produkciju.


 Par to, ka pagastos jau ir uzsākta gatavošanās dalībai Ogres pilsētas svētkos, informatīvajā sanāksmē pie novada domes vadības apliecināja visu pagastu pārvalžu vadītāji un kultūras darba organizatori. Novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, tiekoties ar pagastu pārstāvjiem, uzsvēra: "Esam vienots novads, ko veido pagasti un pilsēta, un tieši vienotības apziņai ir milzīga nozīmē visa novada attīstībā. Katrs ar kaut ko savu, katram pagastam un pilsētai raksturīgu tomēr esam viens kopums. Svētkos veidosim vienotu stāstu par šo kopumu – mūsu novadu."


Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa pagastu pārstāvjus informēja, ka pilsētas svētku programma galvenos vilcienos ir izstrādāta, šobrīd tiek precizēti pasākumu norises laiki, un jau tuvākajā laikā ar svētku programmu varēs iepazīstināt sabiedrību, aicinot piedalīties svētkos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41449

2018. gada 8. maijā, 10:01, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

zuze • 2018. gada 9. maijā, 07:03
atkal augusta beigās sviests kaut kāds, kāpēc nevar normāli rīkot jūlijā, kā bija kādreiz
jums • 2018. gada 8. maijā, 21:12
neliekas, ka zeme visu laiku stāv uz vietas, tikai vējš no koku šūpošanās rodas, jo zeme griežas
Un? • 2018. gada 8. maijā, 20:44
Vēl var pārcelt. Kad jums labāk?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet